Ana Sayfa Beykoz Bilgisayar ve İnternet Bilen “Bilgili Hanımlar” Çoğalıyor

Bilgisayar ve İnternet Bilen “Bilgili Hanımlar” Çoğalıyor

Beykoz Belediyesi’nin ev hanımlarının günlük internet ve bilgisayar teknolojisinden daha fazla yararlanması için açtığı “Bilgili Hanım Kurs Programı” nı başarıyla bitiren 325 kursiyere sertifikaları verildi, bu kurs dönemiyle birlikte bilgili hanımların sayısı 1500’e ulaştı.

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2013 Çarşamba 05:23
Bilgisayar ve İnternet Bilen “Bilgili Hanımlar” Çoğalıyor
İlçe genelinde bilgisayar okur-yazarlığını artırmak amacıyla 2010 yılında açılan ve gezici kurs araçlarında ev hanımlara ücretsiz bilgisayar eğitimi olanağı sunan “Bilgili Hanım” kursları ev hanımlarından büyük ilgi gördü.

Uzman eğitmenler tarafından verilen kurslara katılan 1500 ev hanımını bu teknolojilerle tanıştı.  Kursta ev hanımlarına  temel bilgisayar bilgisinin yanı  sıra internette arama yapmayı, on-line bağlantılar, hastane randevusu alma, e-hizmetleri kullanma ve işlem yapma konularında eğitimler verildi.325 kursiyer daha belge aldı
Bu kurslara Kanlıca, Göztepe,  Çamlıbahçe,  Cumhuriyetköy, Dereseki, Görele, Baklacı ve Örnekköy Mahalleleri’nden katılan ve iki aylı eğitimi başarıyla tamamlayan  325 kursiyere  daha düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, başkan yardımcıları, mahalle ve köy muhtarları ile kursu tamamlayan hanımlar katıldı.Başkan Çelikbilek: “Beykoz insanına hizmet etmek çok güzel bir duygu”
Törende kursiyerlere hitap eden ve belgelerini takdim eden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Beykoz insanına hizmet etmek çok güzel bir duygu. Açtığımız kurslardan verdiğimiz sağlık hizmetlerine kadar her alanda ilçe sakinlerimize değer katıyoruz.  Siz hanımlarımız zaten bilgilisiniz ve değerlisiniz. Biz bu kursu açarak size sadece bilgisayar alanında yol gösterdik.  Bu eğitimler sayesinde çocuklarınıza daha farklı hitap edeceğinize eminim. Bilgisayar dünyasında da çocuklarımızı farklı tehlikeler bekliyor olabilir. Evlerinizde çocuklarınıza örnek olmalısınız. Burada aldığınız eğitimi geliştirin ve bizden farklı konularda eğitim talebinde bulunun. Kültür-sanat ve eğitim kurslarında 18 farklı branşta 10 bin çocuğumuza eğitim verdik. Her alanda hizmet gayretimiz devam ediyor. Panaroma 1453 tarih müzesi, Çanakkale Şehitliği, Sarıkamış Şehitliği’ne tarih gezileri düzenliyoruz. Tarihimizi doğru öğrenmenizi istiyoruz. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Bugünkü töreni düzenlediğimiz kültür merkezimizi de yeniledik,  3 psikoloğumuzla ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyoruz. Mahalle mahalle koruyucu sağlık hizmeti sunuyoruz. Kılıçlı Film Platosu ve Beykoz Arena Projesi hayata geçecek, tüm bu çalışmalar ilçeye değer katıyor ve ilçemizi güzelleştiriyor ” dedi.

Başkan Çelikbilek konuşmasının ardında kursiyerleri tebrik ederek belgelerini verdi.

Bilgili Hanım Kursu 28 Ocak'ta Çavuşbaşı- Fatih Mahallesi ve Gümüşsuyu Mahallesinde başlayacak olan eğitimle devam edecek.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık