Ana Sayfa Beykoz Beykoz’da siyasi dengeler alt üst olacak

Beykoz’da siyasi dengeler alt üst olacak

İkon Araştırma ve Dost Beykoz işbirliğiyle başlatılan anket çalışmasında son aşamaya gelindi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2013 Çarşamba 08:48
Beykoz’da siyasi dengeler alt üst olacak
Beykoz genelinde başlatılan saha çalışması 20 Aralık 2012 tarihinde başlamış ve 10 Ocak 2013’de sona ermişti. Analiz ve raporlama süreci devam eden Beykoz’un bu güne kadar yapılan en geniş kapsamlı araştırmasının sonuçları sadece Dost Beykoz’da yayınlanacak.

Dost Beykoz’un 15-28 Şubat tarihleri arasındaki 104. sayısında yayınlanacak olan anketin dünya standartları üzerinde bir çalışma olduğuna dikkat çekilirken, İkon Araştırma Yetkilileri Recep Minga ve Selman Minga, Kavacık’taki Dost Beykoz Yöneticilerine çalışmanın detaylarıyla ilgili bir sunum yaptı.

Saha çalışması Beykoz’un tüm mahallelerinde yapıldı: Bu güne kadar yapılan araştırmaların hiç birinde Beykoz’un tüm mahallelerini kapsayan bir çalışma yapılmadı. İkon Araştırma’nın Beykoz’un tamamını kapsayan bu çalışması hata payını uluslar arası standartların çok çok altına taşıyor.

% 95 güven düzeyi (%5 hata) için 385 kişi üzerinden anket çalışması yapmak yeterli iken, İkon Araştırma Dost Beykoz işbirliğiyle yürütülen çalışmada 832 denek kullanılarak bu oran % 95’ten, % 97,3’e çıkarıldı. Yani sonuçların güven düzeyi % 97,3

Online Anket

İkon Araştırma ve Dost Beykoz tarafından yürütülen anket çalışmasında online anket sistemi kullanılarak IPAD-2 ile sonuçlar anında merkeze ulaştırılırken, anket çalışmasını yürüten sahadaki görevlilerin hareketleri GPS sistemi ile online olarak takip edilmiştir.

Seçmen sayısına göre örneklem

Beykoz’da bu güne kadar yapılan en güvenli anket olma özelliğini taşıyan çalışmada kullanılan 832 örneklem mahallelerin seçmen sayısı ve kadın-erkek oranı göz önünde bulundurularak yapıldı. Anket çalışmasında yer alan 832 örneklemin % 45’i bayanlardan, % 55’i ise erkeklerden oluştu.

832 denek arasındaki en çarpıcı ortak nokta ise deneklerin % 78,3’ünün 16 yıldan fazla bir süredir Beykoz’da yaşıyor olmaları.

Ankette yer alan soruların bazıları ise şöyle;

İkon Araştırma Dost Beykoz işbirliğiyle yapılan Beykoz’un bu güne kadar yapılmış olan en geniş kapsamlı Kamuoyu Araştırması’nda deneklere yöneltilen sorular da çok önemli konulara ışık tutuyor. Adeta Beykoz siyasetine yön verenlerin başucu kaynağı olacak olan Kamuoyu Araştırmasında deneklere yöneltilen soruların bazıları şöyle;

* Sizce Beykoz’un en önemli ve öncelikli sorunları nelerdir?

* Beykoz ile ilgili haberleri, hizmetleri, problemleri, kısaca gündemi nerelerden öğreniyorsunuz?

* Beykoz’da yer alan gazetelerden hangilerini duydunuz/biliyorsunuz?

* Yerel seçimlerde oy verme kriteriniz nedir?

* Bu Pazar yerel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?

* Son dönem Beykoz Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri, çalışmaları beğeniyor musunuz?

* Beğendiğiniz hizmetler nelerdir?

* Beğenmediğiniz hizmetler nelerdir?

* Mevcut hükümetin icraatlarını beğeniyor musunuz?

İkon Araştırma Şirketi ve Dost Beykoz tarafından hayata geçirilen Beykoz’un bu güne kadar yapılan en geniş kapsamlı ve gerçekçi kamuoyu anket çalışmasının sonuçları, çapraz analizleriyle birlikte Dost Beykoz’un 15-28 Şubat Sayısı’nda yayınlanacak. Haber: Kader Gür – Dost Beykoz

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık