Ana Sayfa Beykoz Beykoz’dan Suriye’ye kardeşlik eli

Beykoz’dan Suriye’ye kardeşlik eli

Beykoz Belediyesi ve Hatay Yardımlaşma Derneği (HAYAD) tarafından Suriyeli kardeşlerimiz için hazırlanan 1200 yatak ve tıbbı malzeme Hatay’ın Kırıkhan ilçesine uğurlandı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 15:16
Beykoz’dan Suriye’ye kardeşlik eli
Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan kardeşlerimizin acılarını azaltmak ve paylaşmak amacıyla hazırlanan 2 tır dolusu yatak ve tıbbı yardım malzemesi dualar ve iyi dilek temennileriyle bölgeye uğurlandı.

Beykoz Belediye Meydanı’nda düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve ilçe sakinleri katıldı. 

Uğurlama törenine katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Rab’bimize hamd olsun ki bugün burada ya veren el konumundayız. Veren el olmak, her zaman en iyisidir. Ancak bilmeliyiz ki bir gün veren el olanların, alan el olma ihtimalide vardır.  Suriyeli kardeşlerimizin birçoğu evladını, ailesini, toprağını kaybederek ülkemize geliyor. Onlara kucak açmaktan başka güzel bir haslet olamaz. İnsanlar, merhamet duygularını kaybederlerse canavarlaşmaya başlarlar. Rabbimizden, Allah katında yaptığımız bu hayrımızın kabulünü diliyor, hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan Suriye’de büyük bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çekerek; “Dünya’da maalesef, savaş, zulüm ve gözyaşı günden güne artıyor. Önemli olan bu kötülükler karşısında, insani değerlerimizi kaybetmemektir. Ne kadar çok insan bu acıları azaltmak için gayret ederse bu sorunlar daha kısa sürede çözüme kavuşur. Herkesin eşrefi mahlûkat olmayı idrak etmesi gerekiyor. Suriye’de yaşanan acıların bir an önce son bulmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Kur’an-ı Kerim’de zulme karşı yardımlaşmanın ve zalime karşı tavır almanın üzerinde önemle durulduğunu belirten Müftü Hüseyin Demirtaş’ın konuşmasının ardından hep birlikte hayır duaları edildi. Duanın ardından yardım tırları Hatay’a doğru yola çıktı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık