Ana Sayfa Gündem Beykoz Stadı’na kapsamlı tadilat

Beykoz Stadı’na kapsamlı tadilat

Beykoz 1908 A.Ş Futbol Takımı’nın müsabakalarını oynadığı "Kelle İbrahim" Stadının tadilatı başlıyor.

Giriş Tarihi: 25 Temmuz 2013 Perşembe 05:30
Beykoz Stadı’na kapsamlı tadilat
Mülkiyeti Vakıflar Müdürlüğü’ne ait iken, Beykoz 1908 AŞ’nin borçları nedeniyle Beykoz Belediyesi ve Vakıflar Müdürlüğü ile yapılan bir protokol kapsamında Beykoz Belediyesi tarafından kiralanan stat tadilata alınıyor.

Beykoz Belediyesi: anahtarları teslim edin

Tadilata başlanacak olması nedeniyle, Bezmi Alem Valide Sultan Vakfı’ndan kiralamış olduğu Beykoz Stadı’na ilişkin Beykoz Spor Kulübü Yönetimi’ne bir yazı gönderen Beykoz Belediyesi, stadın boşaltılması ve anahtarların 15 gün içinde Emlak İstimlak Müdürlüğü’ne teslim edilmesini istedi.

Bu süreçle birlikte yardımcıları Yüksel Baki ve Metin Torun iler birlikte tesislerde inceleme yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, neler yapabileceklerini yerinde tespit etti.

BEYKOZ 1908 A.Ş. YER GÖSTERİLMESİNİ İSTİYOR

Beykoz 1908 AŞ Genel Koordinatörü Mustafa Ülker, Altyapı Takımlar Sorumlusu ve Futbol Akademisi Başkanı Mehmet Şahin ile birlikte statta incelemelerde bulunan Beykoz Belediyesi ekibine Kulüp Müdürü Eser Öktem bilgi verdi.

Başkan Çelikbilek ve kurmayları öncelikle stat zemininin suni çim yapılması konusunda fikir birliğine vardıkları ve ana tribünlerinde yeniden yapılması gerektiği konuşuldu.

Beykoz Belediyesi tarafından yaptırılan ve 1989-90 Sezonunda hizmete giren Beykoz Stadı bu tarihten itibaren çeşitli bazda tadilat ve onarımdan geçmişti. Ana tribün bölümünde yer yer zeminde kırılmalar olmuştu. Tribünleri oluşturan ve dayanma sistemi konumunda olan demir aksamda ise paslanmalar tam anlamı ile olası bir faciaya da davetiye çıkaracak nitelikte.

Tesislerde; soyunma odaları, toplantı salonu, yemekhane ve futbolcuların kaldığı dinlenme odaları bulunmakta.

Beykoz 1908 AŞ Futbol Takımı, antrenmanlarını suni çim saha yapım çalışması başlayana kadar statta yapmayı planlarken, AŞ Yönetimi de, Beykoz Belediyesi’nden bu tadilat süresinde çalışmalarını yürütebileceği yer tahsisi yapılmasını talep etmeye hazırlanıyor.

Öte yandan tadilat çalışmalarının ardından, kulüp binasının ve stadın tamamen Beykoz 1908 AŞ Yönetimi’ne verilmeyeceği, ancak bir bölümünün futbol takımının kullanımına verilebileceği söyleniyor…

Futbol sahası değil patates tarlası

Son yıllarda berbat bir hal alan stat zemini tamamen bir balçık halini almıştı. Stadın zemini 2-3 kaldırılıp drenaj sistemi yeniden kurulsa da yıllar içerisinde bu özelliğini tamamen yitirmişti. Maçlar öncesinde balçıklaşan bölümlere kum dökülmek sureti ile önlem alınıyordu. Beykoz 1908 AŞ Stadı futbol oynanması imkansız bir hale gelinmişti. Beykoz 1908 A.Ş.Takımı 2012-13 Futbol sezonunda bu sebeple bazı müsabakalarını Paşabahçe Stadında oynamak zorunda kalmıştı. Haber: Dost Beykoz

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık