Ana Sayfa Beykoz Beykoz Danışma Meclisi'nden çifte uyarı

Beykoz Danışma Meclisi'nden çifte uyarı

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın her ay mutat olarak yaptığı Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz hafta Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde teşkilat mensuplarını ve aday adaylarını bir araya getirdi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2013 Perşembe 14:35
Beykoz Danışma Meclisi'nden çifte uyarı
İlçe Başkanı Adem Sefer açılış konuşmasında teşkilat mensuplarına oldukça sert mesajlar verirken “herkes bir aday adayının peşine takılmış gidiyor. Bu görüntü AK Parti’ye yakışmıyor. Sonuçta bir kişi aday olacak ve hepimiz o kişinin etrafında kenetleneceğiz”dedi. Sefer sözlerine şöyle devam etti;

“2004’te başlayan hizmet yarışımızda ikinci dönemimizin sonlarına geliyoruz. Hamdolsun ki büyük hizmetler yaptık ve hiç durmadan devam ediyor. En büyük problemlerimizden biri olan mülkiyet problemini çözdük. Geçen hafta Pazartesi itibariyle İBB arazilerinin ihaleleri başladı ve hamdolsun vatandaşlarımız tapularını alıyor. Ne yazık ki, bölge insanına siz ne kadar hizmet etmeye çalışırsanız çalışın Türkiye’de muhalefet yapmayı bilmeyen bir siyasi anlayışla karşı karşıyayız. Her şeyde olduğu gibi tapulara da karşı çıkıyorlar.”

“CHP hem ihaleye karşı çıkıyor hem de ihaleye girmek için en ön sıradalar!”           

“Hepinizin bildiği gibi İBB arazileriyle ilgili satış süreci başladığında CHP’liler kıyameti kopardılar. İhalenin yapılamayacağını, usulsüz olduğunu iddia ettiler. Ama ne yazık ki şu an takip ettiğimiz kadarıyla bu ihale sürecinde ilk alanlar yine kendileri. ‘Aman bu ihaleyi biz kaçırmayalım’ diye meclis üyesi arkadaşlarımızdan bile ricacı olup araya adam sokmaya çalışıyorlar. Çıkıp mertçe, “bu ihale şu şu nedenlerden dolayı usulsüzdür. Bu yüzden biz de bu ihalelere girmeyeceğiz” deseler elbette bu tepkiye saygı duyacağız. Ancak bir taraftan vatandaşları yalan yanlış bilgilerle kışkırtmaya çalışıp, bir taraftan da ihaleyi kaçırmamak için araya adam sokmaya çalışmak CHP’nin siyaset anlayışının ne hale geldiğini bizlere gösteriyor.”

“2-B’den sonra sırada Vakıf ve Hazine arazileri var”

“İBB arazileriyle ilgili sürecin hemen ardından 2-B arazilerini de vatandaşlarımıza devredeceğiz ve ondan sonra da vakıf ve hazine arazilerinin devir işlemleri başlayacak. Ve bütün bu devir işlemlerinde CHP aynı tavır içerisinde olacak. Yani bir taraftan en önde koşup ihalelere girip yerlerini alacaklar, bir taraftan da halkı kışkırtmaya devam edecekler.

Biz insanlarımıza tapularını vermeye çalıştıkça onlar kıyameti koparacaklar. Onlar tarihlerini hiç bilmiyorlar. Bu bölgede yıllar önce verilen tapuları sahte tapu diyerek iptal ettirmeye çalışan ve vatandaşları kandırıp tapu almasını engelleyen bunlar bu süreçte de aynı davranışı sergiliyorlar ve vatandaşları kandırmaya çalışıyorlar.”

“Aday adaylarının adamı olan teşkilatçılara sert uyarı!”

Konuşmasının son bölümünde teşkilat mensuplarına oldukça net mesajlar veren Adem Sefer, aday adaylarının adamı gibi davranan parti mensuplarını da sert bir biçimde uyardı. Sefer “buradan teşkilattaki arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Henüz aday adaylıkları kesinleşmeden önce sizlere AK Parti Genel Merkezi’nin belirleyeceği aday kim olursa olsun bizim adayımız odur. Onun arkasında kenetlenerek seçimlere gireceğiz demiştim. Ama bu gün geldiğimiz süreçte üzülerek söylüyorum bazı kardeşlerimiz onun adamı bunun adamı konumuna teşkilatımızı getirmeye çalışıyorlar. Arkadaşlar 12 adaydan biri seçilecek ve ondan sonraki süreci bu ilçe teşkilatı yürütecek. Yani burada aslolan ilçe teşkilatıdır. Onun için özellikle tekrar belirtmek istiyorum bu teşkilat onun bunun adamı değildir. Bu teşkilatı AK Parti’nin kurucusu, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın adamıdır. Onun için bu süreci yanlış yönlendirmeye ve yönetmeye çalışan bazı arkadaşlarımız var; onlar da bilsinler ki birilerinin arkasından giderek bir yere gelinmez. Burada aslolan teşkilattır, teşkilatçılıktır. Bunun özellikle altını çiziyorum” dedi.

“AK Parti’mizin birliğini, bütünlüğünü hiç kimse bozmaya gayret etmesin!”

İlçe Başkanı Adem Sefer’in ardından söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek bir taraftan teşkilat mensuplarını uyarırken, bir taraftan da CHP’yi sert sözlerle eleştirdi. Çelikbilek CHP’yi ilkeli ve yapıcı muhalefet yapmamakla itham ederken, “muhalefetin de bir adabı, namusu olur. Vatandaşların kafasını karıştırarak, TOKİ gelecek, KİPTAŞ gelecek diye yalan söyleyerek aldatmak ahlaksızlıktır. Biz buradan bir tane Beykozlunun gitmesini istemiyoruz. Bütün çalışmalarımız bunun içindir. Yerinde ve vatandaşların hakkını koruyacak bir dönüşüm sağlayacaktır. İlkeli olun.” şeklinde konuştu. Çelikbilek konuşmasına şu sözlerle devam etti; 

Danışma meclislerimiz güzel sohbet ortamlarımızıdır. Burası bir aile meclisi ve aile meclislerinde her şey usulü içerisinde konuşulur. Değerli ilçe başkanımızın değindiği konuda ben de sitem demeyeyim ama bir iki söz söylemeden geçemeyeceğim. AK Parti’mizin bütünlüğünü hiçbir arkadaşımız bozmaya gayret etmesin. Hiç kimse buna halel getirmesin. Kavgamız varsa kendi aramızda yaparız ama hamdolsun bizde kavga olmaz. Biz ancak bölgemizdeki insanlarımızın mutluluğu için, daha iyi hizmet götürmek için kavga ederiz. Buradaki bütün aday adayı arkadaşlarım hepsi birbirinden değerlidir, kıymetlidir. Allah bahtına Belediye Başkanlığı yazdığı arkadaşımızı burada aday yapsın. Yoksa aday olmuşsun, alnında belediye başkanlığı yazmıyorsa ne faydası var.

“Namus sözü verdik, hamdolsun tuttuk”

Değerli kardeşlerim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz 30 Mart akşamına kadar seçim var veya yok çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ediyoruz. 2-B sorununu hamdolsun söz verdik çözdük. Büyükşehir arazilerini söz verdik, vatandaşlarımıza devri devam ediyor. Hamdolsun bunu da çözdük. Milli emlak arazileriyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Çevre Bakanlığı’ndaki ilgili komisyonlardan milli emlak arsalarının devrinin mümkün olduğu ve üzerindeki kullanıcılarına satışının yapılabileceği belirtildi. İnşallah 2-B devrilerini gerçekleştirdikten sonra sıra onlara gelecek. Şu an o kadar yoğun ki, milli emlak bize ‘siz önce 20 bine yakın 2-B parselinin devrini yapın sonra da bunları yaparsınız’ dedi. Biz de bekliyoruz.

Beykoz’da mülkiyeti çözeceğiz, namus sözü verdik. Yerine getiriyoruz. Ama biz çözmek isterken birileri Mayıs ayından beri avuçlarını ovuşturmaya başlamıştı. Muhalefet partisi Mayıs ayında Beykoz’da iktidar olmanın hesaplarını yapmaya başlamıştı. Sebebi rayiç bedellerin yetersizliği idi. Biz sabırlı bir şekilde çalıştık ve beklediğimiz bir takım şeyleri bekledik. Aralığın ilk haftasında 40 milyon TL bedeli yatırarak 9 mahallenin devrini gerçekleştireceğiz. Diğer 10 köy ve 6 mahallenin de devri Aralık sonuna kadar bize devredilecek ve bu 25 mahallede satışlarımız başlayacak.

“Bunlar iki tane tavuğu güdemezler!”

“İBB arazilerini aldık ve satışlarına başladık. Tabi bu satışları yapmaya başlayınca muhalefetin morali oldukça bozuldu. Kendini şimdiden belediye başkanı görenlerin morali bozuldu. Şimdiden bizim o koca sarayımızda kendine yer beğenenler; nedense benim koca bir sarayım varmış. Koca milletvekili geliyor bize ‘sarayda oturuyor’ diyor. Gözünüze dizinize durmasın burası Beykoz halkının malı benim değil ki. Beykoz Belediyesi’nin böyle vasıflı bir malının olması kimi rahatsız edebilir. Ancak hayatında hiçbir şey yapmamış insanlar için böyle bir iş yapmak sıkıntı verebilir. Bunlar eskilerin söylemiyle iki tane tavuğu güdemezler, hayatlarında bir çivi çaktıkları söz konusu değildir. Onun için sadece yapılanlara kötü derler.”

Kıyametleri koparttıkları bir şey var. Taahhütname diye bir şey alıyoruz vatandaşlardan. Bu taahhütname öyle milleti asan sıkıntı yapacak bir şey değil. Taahhütnameyi kaldırsan, fiyatlar yüksek derler, fiyatları düşürseni niye bedava vermiyorsun derler. Bunların muhalefeti, itirazı bitmez ki. Biz vatandaşlarımız için hem vadeyi uzattık, hem de peşin ödeme indirimini % 20 yaptık.

“Bu halk CHP’li birisinden bir hayır görmemiştir”

Cuma günü Çiğdem Mahallesi’nin satışı vardı. Şark kurnazlığı yapıp o gün protestoya geldiler. O gün 3 saat bizi meşgul etmeselerdi akşam saatlerinde bu ihale bitecekti. Ama sabah saat 3.30’a kadar bu garip te dahil olmak üzere ihaleyi bitirmeye çalıştık. Bunların derdi ne insanlara huzur vermemek. Milletvekillerini getiriyorlar. Milletvekilinin görevi nedir, gelirsin Belediye başkanına bir nezaket ziyareti yaparsın yapılan çalışma için bilgi alırsın, dersin ki yaptığınız bu işlem nedir? Ben de vatandaşlarımıza yanlış bilgi vermeyeyim dersin. Yakışanı budur. Ama bunlarda bu nezaket yok ki! Okuduklarını da anlamıyorlar. Anlamayınca da ne söylediklerini bilmiyorlar. Ondan sonra da vatandaşlara yalan yanlış bilgiler veriyorlar. Sonra da biz tepki verince ‘bize böyle dedin’ diyorlar. Bu kadar eziyete, arızaya karşı bizim de birazcık tepkimiz olsun.

Sonuçta her türlü provokasyona karşı o gün o ihale salonunda görev yapan kardeşlerimiz sabah saatlerine kadar insanlar mağdur olmasın diye çalıştılar. Tam bir seferberlik halinde o heyecanı yaşadılar ve o provokasyona karşı ‘biz kendimizi ezdirmeyeceğiz’ dediler. Hamdolsun büyük bir gayretle işlerini bitirdiler. CHP ne yaptı? Geldiler ortalığı karıştırdılar, vatandaşlarımızın kafalarını karıştırdılar ve gittiler. Başarılı olabildiler mi? Hayır. Başarılı olsalardı vatandaşlarımız o ihaleye girmezdi. Ama vatandaşımız gayet iyi biliyor ki onlara tapuyu AK Partili bir Belediye Başkanı verir. Bugünden itibaren rahatız. Gelen yok, giden yok. İnşallah son tapuyu verene kadar nefes almadan çalışmaya devam edeceğiz.

Arkadaşlar Beykoz 30 yıllık belediye tarihinde görmemiştir 3 bin tapu birden verildiğini. İnşallah 15 gün içerisinde 3 bine yakın tapuyu vatandaşlarımıza vereceğiz. Bu tarihi bir rekordur.

“Kaşıtoğlu’ndan manifesto gibi uyarı!”

Danışma Meclisi’nin ikinci bölümü basına kapalı olarak gerçekleştirilirken İBB Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu’nun dilek ve temenniler bölümünde yaptığı konuşmanın teşkilat mensuplarında büyük bir coşku oluşturduğu öğrenildi. Kaşıtoğlu’nun konuşmasından bazı satırbaşlarının şunlar olduğu öğrenildi;

 “Siyasi tarihimiz çok önemli dönemeçlerden birine girmektedir.

Geçmişimize baktığımızda, bazı seçimler Türk milletinin kaderi açısından çok çok önemli anlamlar ifade eder.

 

İlki şüphesiz, milletin ilk kez iktidara geldiği Mayıs 1950 seçimleri, ikincisi Kasım 1983 seçimleri, üçüncüsü Kasım 2002 seçimleridir. 2010 referandumu da ayrıca çok önemlidir.

İşte onlardan da önemli bir seçimin olan Mart 2014 seçimlerinin arifesindeyiz.

Bu seçimi diğerlerinde bile anlamlı yapan nedenler vardır. Bu seçim, tarihte görülmemiş bir rekabete, kapışmaya sahne olacak bir seçimdir. AK parti iktidarına karşı her türlü gayri demokratik yola başvuranların var olma savaşının en önemli ve son durağıdır, 2014 seçimleri.

 

Bu seçimin mevzilerinden biri de elbette Beykoz’dur. İki dönem üst üste kazanarak tarih yazdığımız ve taşları yerinden oynattığımız bir bölgede, aylardır gördüğünüz gibi bize karşı her türlü belden aşağı hareketi yapanlara karşı mücadele edeceğimiz Beykoz seçimleri pek çok açıdan önemlidir.

 

Eğer her birimiz, partimizin ve belediyenin hizmetlerini anlatmada en ufak bir şahsi hesaba yenik düşersek vay halimize.

 

Bu seçim sadece AK Partililerin değil, Beykozluların ya sorunlarının çözümüne devam yolculuğunun, ya da çıkmaz sokağa sapmanın seçimidir.

Bizler, Beykozluya hizmet için çıktığımız bu yolda halkın sorunlarının çözümü için tüm enerjimizle çalışmalıyız.

 

Buradan il, ilçe ve belediye başkan adaylarımıza sesleniyorum; Meclis üyesi listeleri yapılırken, belediyelerde yönetim oluşturulurken, adalet ve vicdanın esiri olmak yerine kişisel çıkarlarınızın, komplekslerinizin esiri olup, teşkilatın sesine kulaklarınızı tıkarsanız, partinin emekçiler ve liyakat sahipleri yerine, kendi istikrarsızlıkları yüzünden bir türlü tutunamadıkları halde, size padişahım çok yaşa diyenlere yer açmaya kalkarsanız, yani kısaca vicdanınızı yastık yapıp üzerine yatarsanız, bilin ki teşkilatın ve bizden hizmet bekleyen Beykozluların elleri mahşerde yakanızda olur.” Haber: Dostbeykoz.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık