Ana Sayfa Sultanbeyli Battalgazi İlkokulu’na proje dayanmıyor

Battalgazi İlkokulu’na proje dayanmıyor

ITEC Projesi “Itec Projesi” kapsamında pilot okul seçilen Sultanbeyli Battalgazi İlkokulu çalışmalarına başladı. Bu projeyle birlikte 4-A Sınıf Öğretmeni Harun Raşit Kaya rehberliğinde öğrenciler, sınıflarında yenilikçi teknolojileri kullanarak senaryolarını oluşturdu. Projede “Tasarım Modelli Öğrenme Yaklaşımı” esas alınarak, yaparak-yaşayarak öğrenmeleri sağlandı.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 14:43
Battalgazi İlkokulu’na proje dayanmıyor
Projeyle birlikte; toplumsal duyarlığı yüksek bireyler yetiştirmek amacıyla proje tabanlı öğrenme ve iş birliğine dayalı öğrenme modelini temel alan öğrencilerin, araştırmalar yaparak bilgi üretmelerini, bu bilgileri yetenekleri ve ilgileri dahilinde uygulanabilir projelere dönüştürerek, farkındalık yaratacak çözüm odaklı projeler ortaya çıkarmalarına rehberlik edilmesi amaçlanıyor.

Okulun 4-A sınıfında 26.03.2014 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelecek olan görevlilerce Örnek Olay Çalışması yapılacak ve okul müdürü Sabri Baltacı ile bir röpörtaj da yapılacak.          

-----------------------

Üniversite ile birlikte hazırlanan proje: Turuncu Damla

Battalgazi İlkokulu 4-A  (Harun Raşit Kaya) ve 4-C (Öykü Sunal) sınıflarında, çocuklara tasarruf eğitimi vermek amacıyla İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Koç Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşen  “Turuncu Damla” eğitimleri tamamlandı.

 “Turuncu Damla” tasarruf eğitimleriyle Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şule Alan önderliğinde öğrencilere “gelecek algısı, kısıtlı kaynaklar, tasarruf yapma, sabırlı olma, akıllı alışveriş, istekler ve ihtiyaçlar” gibi konuları içeren programlar uygulandı.

Projeyle birlikte, bugünden tasarruf yapmayı öğrenen çocuklarımız, aile bütçesine katkı sunacak ve yetişkin birer birey olduklarında, çocuklukta kazandıkları davranışları günlük yaşamlarında kullanacaklardır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık