Ana Sayfa Gündem Basın bayramında bayram yapamama vurgusu

Basın bayramında bayram yapamama vurgusu

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, basın, çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Temmuz 2013 Cuma 05:41
Basın bayramında bayram yapamama vurgusu
AYGAD: “Basın, toplumsal bilinci güçlendiren, kamu adına gerçekleri araştırarak tarafsız, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatan, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelir”

24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan AYGAD Başkanı Ümit Kahyaoğlu, basın, çağdaş demokrasilerde iletişimin en güçlü araçlarından olduğunu söyledi. Toplumun yapılanmasında ve gelişmesinde basının büyük rol oynadığını ifade eden Kahyaoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Basın hürriyeti içinde görevlerini yerine getiren basınımız, özgürlüklerin ilerlemesi ve kamuoyu oluşumunda büyük bir güce sahiptir. 24 Temmuz günü bu vesile ile basında sansürün kaldırılışının 105inci yılı olması dolayısıyla daha da hassasiyet ve anlam kazanmaktadır. Büyük özveri ile çalışmalarını sürdüren, doğru, eksiksiz ve yansız haber verme, objektiflik, özel hayata ve kişilik haklarına saygılı, görevlerini yaparken meslek ilkeleri ışığında çalışmalarını zor şartlar altında yerine getiren, özveri ile çalışan tüm basın camiasının bayramını kutlarım" dedi.

YEREL MEDYA'YA RESMİ İLAN VERİLSİN

Basın Bayramı kutlanmasına karşın ciddi sorunlarla boğuşmak zorunda kalan İstanbul'daki yerel medyanın bayram yapamadığını  savunan AYGAD Başkanı, yetkililerle yaptıkları her görüşmede bu sorunları dile getirmelerine rağmen henüz çözüme ulaşamadıklarından da şikayetçi oldu. İstanbul'daki yerel medya kuruluşlarına resmi ilan verilmediğini hatırlatan Kahyaoğlu, Basın İlan Kurumu gelirlerinden mahrum olarak faaliyet gösterdiklerini söyleyerek; "Anadolu'da yayın yapan gazeteler bu imkanlarla güçlenip kurumsallaşırken, İstanbul yerel medyası hiç hak etmediği bir biçimde cezalandırılmaktadır" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık