Ana Sayfa Gündem Başbakan Erdoğan, Kartal’da 20 yol ve kavşağın açılışını yaptı

Başbakan Erdoğan, Kartal’da 20 yol ve kavşağın açılışını yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hafta sonu Kartal’da 20 yeni yol ve kavşağın açılış törenine katıldı. Açılış kurdelesini Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve AK Parti Kartal Belediye başkan adayı Temurhan Yıldız kesti.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2014 Perşembe 13:40
Başbakan Erdoğan, Kartal’da 20 yol ve kavşağın açılışını yaptı
Açılış töreninde İstanbullulara hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yolculuk süresinin ortalama 48 dakikaya düştüğünü söyledi. Başbakan, “10 yılda tüm bu yol ve kavşakların toplam bedeli 5 katrilyon lira. Şu anda İstanbul’da 3 milyondan gazla araç var. Buna rağmen ortalama yolculuk süresi 48 dakikaya düştü.” dedi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kartal Meydanı’nda düzenlediği 20 kavşak ve yolun toplu açılış törenine katıldı. Açılış töreninde konuşan Erdoğan, “İstanbul genelinde 154 trilyon tutarında 20 adet yol ve kavşağı hizmete açıyoruz. Bağcılar’dan Bahçelievler’e, Maltepe’den Sancaktepe’ye kadar İstanbul’un 15 ilçesinde çok önemli ulaşım alt yapılarını sizlerle buluşturuyoruz. İstanbul’da 2004’ten bugüne kadar açtığımız kavşak ve yol sayısı 286’ya ulaşıyor. 10 yılda tüm bu yol ve kavşakların toplam bedeli, 5 katrilyon lira. Şu anda İstanbul’da 3 milyondan gazla araç var. Buna rağmen ortalama yolculuk süresi 48 dakikaya düştü. İstanbullu sürüceler zamandan tasarruf edecekler. Toplu taşım kültürü adına da adımlar attık.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’un eski günlerine değinen Başbakan, “Eski günlere dönmek. Bu var ya yenilir yutulur bir şey değil. Bu İstanbul halkına hakaretti. Eski günlerde ne vardı? İSKİ yolsuzluğu vardı. CHP yönetimi vardı. CHP, iktidarları zaten merkezi yönetime bunlar gelemez işte böyle kenarda köşelerde geliyorlar, zamanında da nasıl olduysa İstanbul’u aldılar talan ettiler. CHP demek susuzluk demek. İstanbul susuz muydu? Benim 18 yaşındaki genç kardeşim, sesleniyorum sizler susuz İstanbul’u görmediniz. Sizler hava kirliliğinin olduğu İstanbul’da yaşamadınız. O susuz İstanbul’da Pendik’te, Kartal’da susuz istasyonlar diye istasyonlar vardı. Sokaklar öyle şimdiki gibi parke, asfalt yok. O küçük yavrular ellerinde bidonlarla su taşıyorlardı. İstanbul şu an susuz değil ki. Artık su satan yerler kaldı mı. Hepsi kapandı gitti. Hamd olsun 2 yılda İstanbul’un susuzluğunu bitirdik.” şeklinde konuştu. 3. Köprü yapımına değinen Erdoğan, “250 metre yüksekliğinde şu anda kuleler yükseliyor. Bir taraftan ulaşımda trafik diyeceksin bir taraftan da bu sorunu çözmek için yapılan köprüye de karşı çıkıyorsunuz. Bunların cibilliyetinde bu var. Bunlar yapmaya değil hep yıkmaya geldiler. Unlar akşam başka, sabah başka konuşurlar. Bu oyunu bugüne kadar hep siz bozdunuz, yine siz bozacaksınız.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık