Ana Sayfa Sultanbeyli Balkan Göçmenlerinden Güçbirliği İftarı

Balkan Göçmenlerinden Güçbirliği İftarı

Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, Sultanbeyli ve İstanbul’daki hemşehrilerini Sultanbeyli talebe yurdunda verdiği iftarda buluşturdu.

Giriş Tarihi: 30 Temmuz 2012 Pazartesi 09:16
Balkan Göçmenlerinden Güçbirliği İftarı
Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Kılıç, geleneksel hale gelen ve İstanbul’dan ve Bulgaristan’dan gelen misafirlerini Sultanbeyli talebe yurdunda verdiği iftarda buluşturdu.

İftara Bulgaristan’dan gelen Adalet-Bulgaristan Federasyonu Başkanı Mümin Sezgin, Bulgaristan ikinci müftüsü Mehmet Hoca, Rumeli Balkan Güçbirliği platformu başkanı Recep Erdoğan, Soğanlı Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği başkanlarından Nizamettin Yumurtacı, Altaylardan Tunaya göçmenler dernek başkanı Hüsnü Berse, Kartal Balkanlılar dernek başkanı Gürkan Akyol, Trakya ve Balkanlılar derneği genel başkanı Ömer Özgür, Sultanbeyli Belediye Başkan yardımcısı Ercan Akbulut, Bulgaristan’daki kurs hizmetlerinin idarecisi Mehmet Zafer, Rumeli TV’den Ramazan Günay ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Konuklar birer konuşma yaptı

İftardan sonra Sultanbeyli Balkan Göçmenleri Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Kılıç, konuklarına hitaben bir hoş geldiniz konuşması yaptı. Derneğin faaliyetlerinden de bahseden Kılıç, konuklarını tanıttı ve onlara teker teker söz verdi.

Programda konuşma yapan Bulgaristan’dan gelen Adalet-Bulgaristan Federasyonu Başkanı Mümin Sezgin, Bulgaristan’daki Türklerin durumu ve Federasyonun Bulgar hükümeti nezdindeki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Daha sonra söz alan Rumeli Balkan Güçbirliği platformu başkanı ve gazeteci Recep Erdoğan yaptıkları faaliyetler ve dernekler arası işbirliği ve koordinasyonu anlattı.

Bulgaristan’daki kurs hizmetlerinin idarecisi Mehmet Zafer ise Bulgaristan’daki kuran eğitimi ve yurtlar konusunda bilgi verdi.

Son olarak söz alan Rumeli TV’den Ramazan Günay da misafirlere hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmaların ardından derneğe maddi ve manevi katkıları sebebiyle Hacı Sami Karaoğlu ve Yusuf Kavaklıoğlu’na birer plaket takdim edildi.

Program, akşam namazının kılınmasının ardından çay sohbeti ile devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık