Ana Sayfa Sultanbeyli AYGAD’dan MHP İstanbul İl Başkanlığını Ziyaret… AYGAD Başkanı Işıkdağ “Kalıcı çözümler için TBMM’de girişimlerimiz olacak”

AYGAD’dan MHP İstanbul İl Başkanlığını Ziyaret… AYGAD Başkanı Işıkdağ “Kalıcı çözümler için TBMM’de girişimlerimiz olacak”

Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti, belediyelere gerçekleştirdiği ziyaretlerin yanı sıra siyasi partilerin İstanbul il başkanlıklarıyla da temasa geçerek sektörün geleceğine yönelik girişimlerine devam ediyor. AYGAD, il bazında ilk ziyaretini MHP İstanbul İl Başkanlığına gerçekleştirdi. AYGAD Başkanı Işıkdağ, “Sektörün büyük bir kısmını çatısı altında buluşturan derneğimiz, yerel basının başlıca sorunlarını çözmek ve üyelerimizin taleplerine cevap bulmak için çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2018 Perşembe 11:37
AYGAD’dan MHP İstanbul İl Başkanlığını Ziyaret…

AYGAD Başkanı Işıkdağ “Kalıcı çözümler için TBMM’de girişimlerimiz olacak”

AYGAD, çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Anadolu Yakasında bulan Belediyelere ziyaretler gerçekleştirerek istişarelerde bulunan AYGAD siyasi parti temsilcileriyle de bir araya geliyor. Son olarak Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanı Birol Gür’ü makamında ziyaret etti. AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve ekibi yerel basın ve siyaset konularında görüş alışverişinde bulundu.

Işıkdağ “üyelerimizin taleplerine cevap olacağız”

Ziyaretlerinin son derece sıcak ve samimi bir sohbet ortamında gerçekleştiğini belirten AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ, derneğin yapısına ilişkin bilgiler verdi. 2010 yılında kurulan AYGAD’ın bugün 110 üyeye sahip olduğunu kaydeden Işıkdağ, “Anadolu yakasında 200 civarında yerel basın kuruluşu var. Sektörün büyük bir kısmını çatısı altında buluşturan derneğimiz, yerel basının başlıca sorunlarını çözmek ve üyelerimizin taleplerine cevap bulmak için çalışmalarını sürdürmektedir” dedi.

Işıkdağ “Kalıcı çözümler için TBMM’de girişimlerimiz olacak”

AYGAD olarak, yerel basın sektörüne kalite ve güvenirlik sağlamak gibi bir misyon üstlendiklerini kaydeden Ahmet Işıkdağ, “Bu noktada ben ve arkadaşlarım, siz siyasetçilerimiz ve yerel idarecilerimizle sürekli temas halinde olarak sektörün taleplerini sizler aracılığı ile kanun koyucu yetkililerimize iletip kalıcı çözümler üretmeyi hedefliyoruz. Yerel basının özellikle İstanbul gibi büyük mega kentlerde ulusal basının adeta ablukasındaki basın ilan kurumu gibi kuruluşlar tarafından daha çok dikkate alınması için gerekli yasal düzenlemelere ilişkin taleplerimizi hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde TBMM’de konunun dikkate alınması hususunda girişimlerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Gür “Basın ulusun olmazsa olmazıdır”

Basının önemine vurgu yapan MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Basın bir ulusun olmazsa olmazlarındandır” diyen Gür, “Son derece zor bir görevi icra ediyorsunuz. Hele hele yerel basın kısıtlı şartlara rağmen daha zor mücadeleler veriyor. Güven veren, yazdığına inanılan basın kuruluşlarının her geçen gün sayısının azaldığı ülkemizde sizlere kolaylıklar diliyorum” dedi. Başkan Gür, yerel basının sorunlarına ilişkin taleplerin yetkililere ulaşması noktasında her türlü desteğe hazır olduğunu kaydetti.

Ziyarette AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ve dernek yöneticileri, MHP İl Başkanı Birol Gür’e anlamlı bir hediye takdiminde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık