Ana Sayfa Gündem AYGAD Tuzla Festivalinde

AYGAD Tuzla Festivalinde

16-21 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi, Tuzla Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonluğunda düzenlenen 3. Tuzla Kültür, Sanat Spor ve Bilim Günleri İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun katılımıyla başladı.

Giriş Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba 16:41
AYGAD Tuzla Festivalinde
Tuzla Meslek Lisesi önünden başlayan Korteş yürüyüşü Tuzla sahilde saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla son buldu.

Tuzla Milli Eğitim Müdürü Nejat Yayla konuşmasında bu etkinlik süresince öğrencilerimizin ürünlerini bu 6 günlük sürede sergileme fırsatı buluyoruz dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı konuşmasında 6 günde 30 etkinliğe imza atacağız. Tuzla bu tür etkinlikler ile daha da kaynaşıyor dedi.

Tuzla kaymakamı Mümin Heybet ise açılış konuşmasında Tuzla Belediyesine ve bu festivalde emeği geçen tüm öğretmen, öğrenci ve STK’lara teşekkür ederek, bu sene 3. Düzenlediğimiz bu festival her sene daha organize olmaya başladı dedi.

İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun tören alanına gelmesiyle kurdela kesimi ve Bilim Sergisinin gezilmesi ile devam etti. İstanbul Valisi Avni Mutlu’nun öğrencilerin tüm ürünleri ile yakından ilgilendiği sergiden çok memnun kaldığı gözlendi.

Daha sonra Tuzla sahilde sanatcı Murat Başaran Konseri ile Tuzla halkı eğlencenin doruklarına ulaştı.

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneğinin’de stand açtığı ve dernek üyeleri ile dernek faaliyetlerinin sergilendiği stand Tuzla halkının yoğun ilgisine mazhar oldu.

Tuzla Belediyesi, Tuzla Halk Eğitim Müdürlüğü ve yöresel dernekler bölgelerinin ürünlerini tanıttılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık