Ana Sayfa Sultanbeyli AYGAD Başkanı Işıkdağ “Gazeteciler Harcadıkları Emeklerin Karşılığını Alamıyor.”

AYGAD Başkanı Işıkdağ “Gazeteciler Harcadıkları Emeklerin Karşılığını Alamıyor.”

“Yerel siyaset ancak yerel basınla güçlenebilir. Yerel basını güçlü kılacak tek unsur ise yerel siyasettir. Basının ve siyasetin ortak amacı topluma hizmet etmektir. Biri bilgi akışını sağlayarak hizmet eder, biri bölgesinde kalkınmayı sağlayarak hizmet eder.”

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2019 Çarşamba 08:55
AYGAD Başkanı Işıkdağ “Gazeteciler Harcadıkları Emeklerin Karşılığını Alamıyor.”

Anadolu Yazarlar Ve Gazeteciler Derneği (AYGAD) Yönetimi Üyeleri ile birlikte 20 Şubat Çarşamba günü Sultanbeyli Aydos Sosyal Tesislerinde kahvaltıda bir araya geldi. Yerel Seçim, yerel basın ve yerel siyaset temalı programda mevcut sorunlar dile getirildi. Gazetecilerin yaşadığı sorunları dile getiren AYGAD Başkanı Işıkdağ, gazetecilerin harcanan emeklerinin karşılığını alamadıklarını vurguladı.

Işıkdağ “Biz basın mensupları olarak, tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. İlkelerimiz doğrultusunda topluma bilgi akışı sağlayacağız.”
Gazeteciliğin giderek zorlaştığını ve sıkıntıya girdiğini vurgulayan Işıkdağ, “Gazetecilik mesleğinin zorlaştığını, giderek sıkıntıya girdiğini hepimiz yaşıyoruz. Bunun neden böyle olduğunu hepimiz birbirimize sormalıyız. İnternet ortamıyla birlikte İstanbul'da bini aşkın bir topluluk oluyoruz. AYGAD'ın mesleki etik ölçüsünde bazı akademi eğitim çalışmaları girişimlerimiz sürüyor. Mesleğin daha sağlıklı yapılabilmesi için bazı üniversite akademisyen ve yöneticileriyle görüşmelerimiz devam ediyor. Mesleğin yerine getirilmesi ve reklam gelirleriyle ilgili belirli bir standarda oturtulması konusunda girişimlerimiz sürecek. Gazeteciler harcanan emeklerinin karşılığını maalesef alamıyor” dedi. Yerel seçim arifesinde siyasetin hareketlendiğine değinen Işıkdağ, gergin bir atmosferde herkesin dikkat etmesi gerektiğini ifade etti. Bütün siyasi partilere eşit mesafede olduklarını ve basın mesleğinin ilkeleri doğrultusunda topluma bilgi akışını sağlayacaklarının altını çizdi. Siyasi partilerin gerek Belediye başkan adayları gerekse de Belediye Meclis üyesi adaylarının söylemlerine dikkat etmeleri ve toplumun tamamına hitap etmeleri gerektiğini söyledi.

AYGAD Başkanı Işıkdağ “Biz gazeteciler herkesin yanında bulabildiği dolgu malzemesi değiliz, dilenci gazeteciliğine ve şantajcı gazeteciliğe karşıyız.”

Gazetecinin yeterli değeri görmediğini ifade eden Işıkdağ devamla, “Toplumun bütün kesimlerine bilgi akışını sağlamakla mükellef olan ve toplumun her katmanında olan gazetecinin yeterli değeri görmediğini bariz bir şekilde görmekteyiz. Biz aracı ve aynayız. Gazeteciler olarak liyakatli olmalıyız. Herkesin istediği zaman yanında olduğumuz, ihtiyacı olduğunda yanında bulabildiği gazetecinin dolgu malzemesi olarak görülmesine müsaade etmemeliyiz. Bu nedenle hem dilenci gazeteciliğe hem de şantajcı gazeteciliğe karşıyız. Yerel siyaset ancak yerel basınla güçlenebilir. Yerel basını güçlü kılacak tek unsur ise yerel siyasettir. Basının ve siyasetin ortak amacı topluma hizmet etmektir. Biri bilgi akışını sağlayarak hizmet eder, biri bölgesinde kalkınmayı sağlayarak hizmet eder. 2019 yerel seçimlerinin de ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz, topluma daha aydınlık hizmetler getirmesi dileğiyle katılımınız için tüm meslektaşlarıma ve misafirlerimize teşekkür ediyorum” dedi. Kahvaltı sonrası toplu hatıra fotoğrafı çekildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık