Ana Sayfa Çekmeköy Asansörde Kalmak Tarih Oluyor

Asansörde Kalmak Tarih Oluyor

Son dönemlerde gündeme gelen asansör kazalarını önlemek için protokol imzalandı.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2012 Pazartesi 12:08
Asansörde Kalmak Tarih Oluyor
Çekmeköy Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) ilçede yaşanan asansör kazalarının önüne geçmek için güçlerini birleştirdi.  Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev arasında imzalanan protokolle,  ilçedeki asansörlerin bakımını TSE denetleyecek.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından hazırlanan Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği’nde yapılan değişikliğe göre asansörlerin bakımının denetimi tarafsız bir kuruluş tarafından yapılacak. Bu değişiklik nedeniyle imzalanan protokolle, Çekmeköy’de asansörlerin bakımını yapan firmalar, TSE tarafından denetlenecek.

İmza töreninde konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz yeni yönetmelikle, asansörlere ciddi bir denetim geldiğini ve artık standartlara uygun denetimlerin sağlanacağını belirtti. Ülkemizde asansör kazalarının çok sık yaşandığını, bu durumun özellikle kronik hastalıkları olanlar için çok riskli olduğunu hatırlatan Poyraz; '' site yapılaşmasında asansörlerin denetimi çok önemli. Bu konuda çok ciddi adım attık. '' dedi.

En Bilinen Asansör Kazaları

Haberin öncü isimlerinden Ali Kırca,  2000 yılında evinde geçirdiği asansör kazası sonucu 3 saat süren ameliyat geçirmiş ve tedavi için uzun süre ekranlardan uzak kalmıştı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış’ın Çekmeköy’de asansörde mahsur kalmasının ardından Basın İlan Kurumu Genel Müdürü  Mehmet Atalay ve Futbol Federasyonu  eski Başkanı Haluk Ulusoy’un içinde bulunduğu asansör düşmüş, Atalay ve Ulusoy hastanede tedavi altına alınmıştı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık