Ana Sayfa Gündem Artık dur diyelim

Artık dur diyelim

CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Ayten Durmuş ve ilçe yöneticileri, Sancaktepe Belediyesinin kamu arazilerini satışa çıkarması üzerine satışlara itiraz ederek eylemler yapmaya başladı. Geçtiğimiz hafta Belediyenin önünde bir basın açıklaması yapan CHP, şimdi de satılacak arazilerin üzerine kamp kurarak eylem yaptı.

Giriş Tarihi: 5 Ağustos 2013 Pazartesi 04:43
Artık dur diyelim
CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Ayten Durmuş satılacak araziler üzerinde yaptıkları eylemde bir basın açıklaması yaptı. Açıklama şu şekilde;

“Sancaktepe, yeni ve hızla büyüyen bir ilçe.  Her geçen gün kamu kurum ve kuruluşlarının yer açısından sıkıntı yaşadığı bir gerçeği var. Buna karşın belediyenin Sancaktepe’de kamu arazilerini savurgan bir biçimde satma eğilimi gözler önünde. CHP Örgütü olarak bu satışları doğru bulmuyor ve kamu yararına görmüyoruz. Bu anlamda da belediye meclisinde defalarca muhalefet etmemize rağmen, sayın İsmail Edem, çağrılarımızı,  ikazlarımızı ve karara karşı duruşumuzu görmezden gelmektedir.

Bizler Sancaktepe çıkarlarına uymayan, savurgan, sorumsuz belediyecilik anlayışının sonucu olarak, Sancaktepe değerlerinin elden çıkartılmasını doğru bulmuyoruz. Sancaktepe’nin arazileri sonuç itibarı ile ilçemizin değerleridir. Bölgemizde yaşanan durum artı bir değer yaratmak adına değil, israf edilmişliğin telafisi ve yeni israf kaynakları yaratmak adına yapılmaktadır. Bizim aslında karşısında durduğumuz anlayış tam da budur.

Değerli Sancaktepeliler ve basın mensupları;

Bizler bu araziye üniversite veya çağın mesleklerine uygun donanımlı, uygulamalı mesleki eğitim kurumlarının yapılmasını, istihdam açısından ve Sultanbeyli ile Sancaktepe sınırı olması dolayısı ile de, her iki ilçe adına önemli birer proje olarak görüyoruz.  Kaldı ki, burada olası bir deprem de sığınma ve toplanma yeri olarak öngörüldüğü halde bugün yüksek yoğunluklu konut ve ticaret lejantına alınarak satılıyor.

Sonuçta Belediye Meclisinde görev aldığımız süre içerisinde, Belediye başkanlığından ve AKP Meclis Gurubundan gelen önerilerin kamu yararı ve ihtiyaç olduğuna kanaat ettiğimiz birçok öneriyi onayladık. CHP olarak, Bu güne kadar Sunulan önerilerin nerden geldiğine bakmadık.  Doğruluğuna baktık. Yararlı ve doğru uygulamalara asla engel olmadık, destek verdik. Fakat satışa sunulan arazi ile ilgili kamu adına hiçbir yarar görmediğimiz gibi ayrıca İlçemizin kaynaklarının yok edilmesine göz yummak, susarak buna ortak olmak istemediğimizden dolayı bu eylemi başlatmış bulunmaktayız. Kamuyu bilgilendirmeyi halkımızın bize verdiği muhalefet yetkisi açısından görevimiz olarak görmekteyiz.

Salı günü, Sancaktepe Belediyesi önünde yapmış olduğumuz basın açıklaması ile eylem kararımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu gün, yeni bir basın açıklaması ile eylemimizin ikinci adımı olarak, 3 gün sürecek olan arazide nöbet tutma eylemimiz için çadırlarımızı kuruyoruz.

Bölge halkının da desteği ile sürecek olan eylemimiz, satış günü olan, 06 Ağustos 2013 tarihine kadar gece ve gündüz sürecektir.

Yine aynı şekilde, örgütümüz ile arazilerimizin satışının yapılacağı gün, satış yapılan yerde olacak ve Sancaktepe Halkının nefesini Sayın İsmail Erdem’in ensesinde hissettireceğiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık