Ana Sayfa Gündem ANAP ÜSKÜDAR, TOPLUCA CHP’YE KATILDI

ANAP ÜSKÜDAR, TOPLUCA CHP’YE KATILDI

Anavatan Partisi ÜSKÜDAR son yöneticileri ve üyeleri aralarında yaptıkları değerlendirmeler sonucu topluca CHP’ye katıldılar.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 08:26
ANAP ÜSKÜDAR, TOPLUCA CHP’YE KATILDI
Üsküdar Anavatanlılar tarafından alınan bu karar ANAP Üsküdar Son İlçe Başkanı Emre Gülener tarafından CHP PM Üyesi Mahmut Tanal ve CHP Üsküdar İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya’ya iletildi.

Üsküdar Aktürk Düğün salonunda yapılan toplu katılım CHP’liler arasında büyük sevinç yaratırken CHP iktidar umutlarının zirve yaptığı anlar yaşandı. Alkışlar dakikalarca susmadı.

Yeni Evinize Hoş geldiniz

İlçe Başkanı Mustafa Çetinkaya yaptığı konuşmada “Yeni evinize hoş geldiniz. Sizlerle çok güzel şeyler yapacağız. Bu ülkenin durumu ortada. Acaba dinleniyor muyum, fişleniyor muyum, izleniyor muyum teredütü yaşamak istemiyoruz. Bir halkın evladı çıkıp diyor ki, “Ben fakirlik istemiyorum, çocuklar aç kalsın istemiyorum. Ben fakire aylık 600 TL maaş vereceğim. Sıkıntı sadakat kültüründen biat ettirmek. Güneş Üsküdardan doğacak. Biz Üsküdar’dan yüzde 41 alacağız. Kırkbir kere maşallah diyeceğiz, dedirteceğiz. Bunları hep birlikte başaracağız. Sizler epeyce dinlendiniz, enerjinizi iktidar yolunda harcayacaksınız” dedi.

CHP PM Üyesi İhsan Özkes “Bu gün aramıza katılan kardeşlerimiz ilerlediğimiz kutlu yolda bizlere güç verdi. Bu partide 50 yıldır var olan arkadaşımda bu gün katılan arkadaşımda aynı seviyede birlikte verdikleri katkılarla yolumuza devam edeceğiz… Aramıza hoş geldiniz”. Dedi.

İstanbul İl Başk. Ekşi “Hangi sorunu Çözdüler”

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cemil Ekşi yaptığı konuşmada “17 yıldır İstanbul’u yönetiyorlar trafik sorununu çözdüler mi? 9 yıldır ülkeyi yönetiyorlar, işsizliği yoksulluğu çözdüler mi? Cumhuriyet döneminde kurulan birçok kuruluşu sattılar yerine ne kurdular? Türkiye’nin bu günkü insan ve ekonomik gücüyle 9 yılda ne yaptılar. Yeri geldiğinde CHP bu ülkeye hiçbir şey yapmadı diyorlar.

Osmanlının külleri üzerine bir ülke kuran ve o ülkeyi de Cumhuriyet yapan kim? Tüm yokluklara ve yoksulluğa rağmen ilk on yılda yapılanlar onuncu yıl marşında ne güzelde anlatılıyor. Bir dönüp on yılda neler yapılabileceğine bir baksınlar ve kötüledikleri CHP zihniyetinden ders alsınlar, dedi.

Bizim itirazımız var,

ANAP Üsküdar son ilçe başkanı Emre Gülener CHP ye katılım nedeniyle yaptığı konuşmada sevgili CHP’li arkadaşlarım bizlere soruyorlar! Akıllarında hep aynı sorular neden CHP, gelin iktidar partisine veya başka tarafa gitmelisiniz diye, ancak bizim itirazımız var, Laik, demokratik Türkiye Cumhuriyetinden aydınlıktan ayrılmaya itirazımız var.
Atatürk ilke ve Devrimleri yolundan ayrılmaya itirazımız var.
Ulusal yapıdan Üniter yapıdan ayrılmaya itirazımız var.


CHP ye geçiş yolunda bizlerden ilgisini esirgemeyen Av. Mahmut Tanal ve İlçe Başkanımız Mustafa Çetinkaya’ya çok teşekkür ediyorum hep birlikte çok çalışacağız, dedi.

Emre Gülener’ in konuşması ayakta alkışlanırken konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi.

Anap Üsküdar son ilçe Başkanı Emre Gülener, Anap eski İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Av Günsu Akçagöz, Anap Üsküdar Kadın Kolları Başkanı Sebahat Şenbulut, eski Anap Üsküdar Kadın Kolları başkanı Gülsüm Kayışkıran, 2009 Yerel Seçimlerinde Anap Üsküdar Belediye Başkan adayı Av. Çiğdem Sevand’ın Rozetleri PM Üyesi İhsan Özkes, CHP eski PM Üyesi ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı Buket Müftüoğlu, İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cemil Ekşi’ ve birçok yönetici tarafından takıldı.

 

Haber; Yaşar Kaba

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği

www.aygad.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık