Ana Sayfa Gündem Altınok Öz yeniden aday adaylık başvurusu yaptı

Altınok Öz yeniden aday adaylık başvurusu yaptı

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 2014 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Kartal Belediye Başkanlığı’na yeniden aday olmak için CHP Kartal İlçe Merkezi’ne başvuruda bulundu.

Giriş Tarihi: 2 Ağustos 2013 Cuma 04:44
Altınok Öz yeniden aday adaylık başvurusu yaptı
Kartal Belediyesi Merkez Binadan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Merkezi’ne yürüyerek giden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi Feray Öz’e yol boyunca kalabalık bir grup eşlik etti. Alkışlarla, sloganlarla desteklenen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, CHP İlçe Merkezi’de de alkışlarla karşılandı. Kartal Belediye Başkanlığı Aday Adalığı başvuru belgelerini CHP Kartal İlçe Başkanı Av. Kamer Gök’e teslim eden Başkan Op. Dr. Altınok Öz, burada sık sık alkışlarla kesilen bir konuşma yaptı.

“Hayatım Boyunca Elitist Olmadım”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, aday adaylığı belgelerini Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Av. Kamer Gök’e teslim ettikten sonra yaptığı konuşma asla elitist olmadığını, CHP ve Sosyal Demokratlığın ilkelerine zıt düşecek bir davranışta bulunmadığını belirterek şöyle konuştu: “Sevgili arkadaşlar, tatilini yarıda kesip görev sorumluluğu içerisinde bugün benim müracaatımda bulunan ve bulunma hassasiyeti gösteren Sayın İlçe Başkanımız Avukat Kamer Gök’e teşekkür ederim. Hayatım boyunca elitist olmadım yani ayrıcalıklı olmadım. Olmak da istemedim. Partimin kurallarının, kurullarının gereği olarak ‘31 Temmuz adaylık müracaat için son gündür’ dendiği için 31’inde müracaat etme kararı almıştım. Bu süre uzatıldı. Ama ben kararımı böyle aldığım için uzatmama ve ötelememe yönünde tercihimi kullandım. Onun için Kartal CHP İlçe Başkanlığı’ndayım. Burada sizlerle paylaşmak istediğim konular var. Sevgili arkadaşlar, 4,5 yılımız geçti. Herkesi mutlu ettim diyemem.  Herkesi mutlu edemedim. Aldığım parti kültürü nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi ve Sosyal Demokrasinin temel ilkelerine zıt düşecek hiçbir davranışın içine girmediğimi ve bu yolda yürüdüğümü belirtmek istiyorum.”

“Hürriyet Bireysel İsteğin Önüne Geçti”

Bir anısını paylaşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Bunun mutluluğunu, bu görevi yapmanın hazzını yaşadığımı söylemek istiyorum. Stratejik olarak yanlış davrandığımız, yanlış planladığımız veya olgunlaşmadan harekete geçirdiğimiz bazı şeyler oldu. Ama bir şeyi özellikle belirtmek istiyorum. İstekleri karşılanamayan bir kadın, iyi de tanıdığım bir kadın, bir gün Anıt Kafe’de otururken yanıma geldi. Bir isteğini yerine getirtmediğim için üç yıl benimle konuşmadı. Gezi parkı olayından sonra ise aynı kadın yanıma gelerek “Hürriyetim bireysel isteklerimin çok daha önümdeymiş. Kartal’ın hürriyet ve özgürlük ortamı beni bu noktaya getirdi. Onun için sizin elinizi öpmek istiyorum ve geçmişi kapatmak istiyorum’ dedi. Biz bu özgürlük ortamını Kartal’a sunabildiysek en büyük başarımız o olmuş demektir” dedi.

“2015 Yılında Hekim Dışında Kimse Sünnet Yapamayacak”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, konuşması sırasında hayata geçirdiği projelere de değinerek “Yıl boyu sünnet kampanyasını 5 yıldır yapıyoruz. Aralık ayında Sayın Milletvekilimiz Mahmut Tanal,  Meclis’e bir önerge sundu. Geçen ay da AKP’liler Meclis’e sundu. 2015 yılından sonra hekim dışında kimse sünnet yapamayacak.  Kartal Belediyesi’nin önemli bir uygulaması Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde her iki partinin de gündemine oturdu” dedi.

“Ön Seçim Taraftarıyım”

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz,  ön seçimden yana olduğunu vurgulayarak “ Altınok Öz olarak ön seçim taraftarıyım. Benim bunu istememin temel nedeni tartışılan ve örgütten sayılmayan bir belediye başkanı olmamak için örgütün vereceği her karara saygı duyarak partimin emrinde olduğumu buradan ifade ederek geçmiş 4,5 yılımızı alnı açık bir şekilde yürüdüm” dedi.

“Benden Ancak Köpekleri İmha Etmiyorum Diye İfade Alabilirler”

Bakanlık müfettişlerine köpekler konusunda ifade verdiğini söyleyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Benden ancak köpekleri imha etmiyorum diye ifade alabilirler” diyerek şunları söyledi: “Onun dışında şanımızla şerefimizle görevimizi tamamladık ve alınımız aktır. Sizin hiçbirinizin başını yere eğmeyecek şekilde görev süremi tamamlamış olacağım” dedi.

“Eşime Ve Kartallılara Teşekkür Ederim”

Belediye Başkanlığı süresince kendisine katkı sunan ve her zaman destekleyen eşi Feray Öz ve Kartallılara teşekkür eden Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “Buraya kadar gelmemizde sıkıntılarımı ve uykusuz gecelerimi karşılayan ve tolere eden başta eşim Feray Öz’e olmak üzere ilçe yönetimlerinde görev alan arkadaşlarıma ve sizlere teşekkür ediyor, sevgiler saygılar sunuyorum.”dedi. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz daha sonra Kartallılar ve partiler tarafından tebrik edildi. CHP İlçe Başkanlığı’nın balkonuna da çıkarak binlerce Kartallıyı selamlayan Başkan Op. Dr. Altınok Öz, merkezden ayrıldıktan sonra Kartal Belediyesi Merkez Binasına yine halkın yoğun desteği ve tebrikleri eşliğinde yürüyerek geldi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık