Ana Sayfa Gündem Ali Yalçın Ankara Yolcusu

Ali Yalçın Ankara Yolcusu

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Ali Yalçın'ın 19-20 Şubat tarihlerinde Ankara'a yapılacak olan Eğitim Bir Sen 4. Olağan Genel Kurul'da Genel Basın Yayın Sekreterliğine adaylığı netleşti. Karşısında rakip olmayan Ali Yalçın'ın seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Giriş Tarihi: 22 Şubat 2011 Salı 08:14
Ali Yalçın Ankara Yolcusu

Bölgemizin en aktif Sivil Toplum Kuruluşu olan Eğitim Bir Sen'in başarılı Şube Başkanı Ali Yalçın, Eğitim Bir Sen 3. Olağan Genel Kurul'da da Genel Teşkilatlanma Sekreterliğine aday olmuş ve 6 oyla seçimi kaybetmişti. Önceki dönem Eğitim Bir Sen Genel Başkan Ahmet Gündoğdu'nun listesine karşı farklı listeden aday olan Şube Başkanı Ali Yalçın'ın aldığı oylar gözleri üzerine çekmişti.


İstanbul'un en başarılı sendikacılarından olan Yalçın, yeni dönemde Genel Başkan Ahmet Gündoğdu'nun teklifi ile aynı listeden girmiş gözüküyor. 19-20 Şubat tarihlerinde yapılacak olan Eğitim Bir Sen 4. Olağan Genel Kurulunda Genel Başkan Ahmet Gündoğdu'nun listesine karşı liste gözükmüyor.

Sekretaryalara bağımsız adaylıkların olacağı Kongre'de Ali Yalçın'ın aday gösterildiği sekretaryaya bağımsız adaylığını açıklayan henüz olmadı. Teşkilatta karşılığı olan isimlerin başında değerlendirilen Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No'lu Şube Başkanı Ali Yalçın sendikanın güçlü isimlerinden birisi olarak görülüyor. Eğitim Bir Sen 4. Olağan Genel Kurulunda Başarılı Sendikacı Ali Yalçın'a başarılar diliyoruz.

Ali Yalçın Kimdir?


1975 Tokat Artova Ahmetdanişment Köyü'nde doğdu. Sırasıyla; Ahmetdanişment Köyü İlkokulu, Artova YİBO, Tokat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini Makine Bölümü Talaşlı Üretim Öğretmenliğini bitirdi. Öğrencilik yıllarında MGV Gazi üniversitesi Öğrenci Başkanlığı ve MGV Üniversite Öğrenci Yurdu Müdürlüğü yaptı. Ticaretle meşgul oldu. Ajans Müdürlüğü yaptı. İlk göreve Şırnak İstiklal İlköğretim Okulunda başladı. Şırnak'ta öğretmenlik ve Müdür Yardımcılığı olmak üzere 5
yıl görevde bulundu. İstanbul Sultanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı, Maltepe Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu Müdür Vekilliği, Sancaktepe Halk Eğitim Merkezi Kurucu Müdürlüğü görevlerinde bulundu.


Memur Sen İstanbul İl Sekreterliği yaptı.Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeliği, Çalışma Hayatı ve Sendikal Haklar Çalışma Gurubu Sorumluluğu görevlerinde bulundu. Eğitim ve Bilim Hizmetleri İş Kolunda faaliyet gösteren sendikalardan Eğitim Bir Sen'in İstanbul 4 No'lu Şube'nin 3. dönemdir Başkanı olan Yalçın, Pendik Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu Müdürlüğü görevine devam etmektedir. Yöneticilik Sınavlarına Hazırlık, Şeflik Sınavlarına Hazırlık ve Görevde Yükselme Sınavlarına Hazırlık olmak üzere 3 adet kitabının yazarlarından olan Ali Yalçın, aynı zamanda Maltepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Öğrencisidir. Eğitim Bir Sen Genel Basın Yayın Sekreteri Adayı Ali Yalçın; evli ve 2 çocuk babasıdır.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık