Ana Sayfa Beykoz AK Parti’de temayül Skandalı

AK Parti’de temayül Skandalı

AK Parti’de 12 Haziran 2011 Seçimleri için temayül yoklaması yapıldı. Teşkilatların oy kullandığı temayül yoklamasında milletvekili aday adayları oy alabilmek için kendisini tanıtma yarışına girerken, Beykoz Teşkilatınca hazırlandığı söylenen listeler tartışmalara neden oldu.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2011 Pazar 19:41
AK Parti’de temayül Skandalı

Teşkilat mensuplarının bağımsız bir değerlendirme yapmaları gereken temayülde AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı’nın çeşitli kademelerinin hazırladığı iddia edilen listelerin büyük oranda aynı olması parti içindeki gruplaşmaları da gözler önüne serdi.

Dr. Ahmet Batu’ya vefa…

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı’nın; Ana kademe, Kadın Kolları, Mahalle Teşkilatları ve Gençlik Kolları’nın hazırlamış oldukları tavsiye niteliğindeki listelerin 1. sırasında AK Parti’nin Kurucu İlçe Başkanı Doktor Ahmet Hulusi Batu’nun yer alması vefalı bir davranış olarak yorumlanırken, dört farklı listenin ilk 16 sırasının aynı isimlerden oluşması ise tepki çekti.

Ali Osman Çite 2. sırada

Dr. Ahmet Batu’nun ilk sırasında yer aldığı 4 ayrı listenin 2. sırasında ise; 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde, Yücel Çelikbilek’in AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı olmasıyla Saadet Partisi’nden ayrılarak Çelikbilek’in seçim çalışmalarına katılan Ali Osman Çite’nin yer alması AK Parti Beykoz İlçe Yönetimi’ni de tartışmaya açtı.

AK Parti teşkilatlarının tanımadığı Ali Osman Çite’nin temayül listelerinde 2. sırada yazılması dayatma olarak nitelendirildi.
İstanbul İl Başkan Adayı Metin Külünk 9. sırada
Ali Osman Çite’nin 2. sırasında yer aldığı listelerin 9. sırasında ise AK Parti İstanbul Kurucu İl Başkan Yardımcısı ve İl Başkan Adayı Metin Külünk’ün adı yazılıydı.

Ali Bilir’e veto

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Kurucu İlçe Başkan yardımcısı ve Beykoz Belediyesi eski Başkan yardımcısı Ali Bilir ise Ana Kademe listesinin 20., Kadın Kolları listesinin ise 27. sırasında yer alırken, Gençlik Kolları ve Mahalle teşkilatlarının listelerinde adının olmaması dikkati çekti.

Listelerin üzerinde dikkati çeken isimler ve listelerin ilk 16 sıralarının aynı isimlerden oluşması aday adayı isimlerinin teşkilatlarca değil, parti içindeki bir grup tarafından belirlendiği yorumlarını da beraberinde getirdi.

Listelerin ilk 16 sırasında yer alan isimler şunlardan oluştu:

1.Ahmet Hulusi Batu
2.Ali Osman Çite
3.Ali Osman Tobay
4.Ayşegül Esra Atık
5.Behiye Eker Albayrak
6.Bilal Topçu
7.Cavidan Gülşen Karanis Ekşioğlu
8.Hüseyin Atılgan
9.Metin Külünk
10.Muharrem Ödemiş
11.Murat Ellialtı
12.Ogün Şanlıer
13.Özlem Öztekin Vural
14.Süleyman Varlıbaş
15.Vehbi Koç
16.Zekeriya Erdim

Haber: Dost Beykoz


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık