Ana Sayfa Beykoz AK Parti’li Gençler Militan Değil

AK Parti’li Gençler Militan Değil

AK Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı’nın hazırladığı proje kapsamında İstanbul’un bütün ilçelerinde yürütülen “Genç Kürsü 2023” Beykoz’da final yaptı…

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 08:27
AK Parti’li Gençler Militan Değil
AK Parti’nin gençleri siyasetin içine çekme projesi olarak yorumlanan uygulama daha önce Beykoz’un bütün köy ve mahallelerinde yapılmış gençlerin bölgelerine yönelik sorunlarını ifade edebilmelerine olanak sağlanmıştı.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’ne 5 ay kala başlayan proje, Beykoz Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programla final yaptı. Değişim zaman dilimlerinde Beykoz’un köy ve mahallelerinde yapılan programlarda binlerce genç kürsüye gelerek hayallerini ve beklentilerini anlatırken, sorulara zaman zaman Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, zaman zaman AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer ve diğer yetkililer cevap verdi.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılan final gecesinin açılış konuşmasında gençlere hitap eden AK Parti Gençlik Kolları Beykoz İlçe Fatih Sağlam’ın “AK Parti’li gençler militan değil, bilinçli hareket eden bireylerdir” şeklindeki ifadeleri programa katılan gençlerden ziyade üst düzey yöneticilerden de yoğun alkış aldı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Öztürk, AK Parti Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Erkan Kandemir, Belediye Başkan Yardımcıları Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Metin Torun, İlçe Yönetim Kurulu üyesi Tuncer Dede ve yaklaşık 500 dolayında genç simanın katıldığı Genç Kürsü 2023 Final programının sunumunu ise Arif Soylu yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan gece de, gençler kendilerini ifade edebilme olanağı bulurken, AK Parti gençliğinin vizyonu üzerine görüşleri dile getirildi.

Rehavete kapılmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz

Gençlik Kolları Beykoz İlçe Başkanı Fatih Sağlam, “Hayallerinizi gerçekleştirmeniz için mücadele edip peşinden koşmanız gerekir, o zaman Allah’ın izniyle hayalleriniz gerçekleşecektir” ifadelerine yer verdiği konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler militan bir gençlik yetiştirmiyoruz. Bu ülkeye nasıl bir faydam dokunur diye bilen her genç, Ak Parti Gençlik Kolları’nda kendisine bir hizmet zemini bulacaktır.”  

Sağlam, “2023’e giden yolda en önemli noktanın 12 Haziranda yapılacak seçimler olduğuna da vurgu yaparak, “Seçimlerin sonucu ne kadar belli olsa da rehavete kapılmadan, AK Parti Gençlik Kolları olarak çalışmalarımıza devem edeceğiz” dedi.

Halk bizi gördüğü zaman, aynada kendisini görüyor

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer da yapmış olduğu konuşmada, 12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimleri’nin önemine vurgu yaparak, “Türkiye değişime gidiyor, bunun önünün açılması için 12 Haziran da yapılacak seçim Türkiye için çok önemlidir. Bizleri hiç yalnız bırakmayan ve güvenen Türk halkının güvenini boşa çıkarmamak için, 1 çalışıyorsak 2 çalışacağız ” ifadelerini kullandı.

 

CHP’li Milletvekiliyle aralarında geçen konuşmayı anlatan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, “1 hafta önce eski CHP Milletvekiliyle kısa süre ayakta sohbet ettik. Milletvekili bana, ‘bu insanlar neden CHP oy vermiyor da AK Partiye oy veriyor’ diye sordu… Bende, ‘halk bizi gördüğü zaman, aynada kendisini görüyor’ dedim” dedi. 

29 Mart Yerel Seçim çalışmaları kapsamında Beykoz’daki bütün STK’ları ziyaret ettiklerini belirten Adem Sefer, 2010 ve 2011 yılında da aynı ziyaretleri tekrarladıkların kaydederek, “12 Haziran 2001 Seçimleri öncesi de düzenli olarak ev sohbeti yapıyoruz, gittiğimiz evlerde AK Parti olarak yapabildiklerimizi anlatıp, yapamadıklarımızı da neden yapamadığımızı dürüstçe anlatıyoruz. Sizin bunlara ulaşmanız  için çok çalışmanız gerekiyor” dedi.

 

Beykoz Belediye Başkan yardımcısı şaşırttı 

AK Partili Gençlerin programında söz verilmemesine rağmen konuşan Beykoz Beldiye Başkan Yardımcısı Metin Torun, gençleri eleştiri bombardımanına tutu. Torun, gençlerin yaptığı projeleri beğenmediğini ve projeleri eksik bulduğunu kaydederek, “Ben sizlerden daha güzel şeyler bekliyordum. Projeler üzerinde biraz daha düşünülmeli ve emek verilerek hazırlanmalı” dedi.

Programın son konuşmacısı olan AK Parti Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Erkan Kandemir de, “Bizim siyaset anlayışımızın temelinde, gönlümüzdeki aşkın, sevdanın, heyecanın, gönlümüzü hareket ettiren davamızın inancı var” ifadelerini kullanarak, Bu dava, hangi insanın derdi varsa, hangi insanın göz yaşı varsa, o göz yaşının sorumluluğunu omuzlarımızda hissetmeyi gerektirir” dedi. 

Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanı Erkan Kandemir özverili çalışmaları nedeniyle, Fatih Sağlam ve ekibine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından AK Parti Gençlik Kolları Mahalle Temsilcilerine plaket ve gençlere çeşitli hediyelerin verildiği gecede, “Grup Beyaz” bir konser verdi.

Yaklaşık 2 saat devam eden konserde AK Partili gençler coşku dolu bir gece yaşarken, gençlerin coşkusuna AK parti Beykoz İlçe başkanı Adem Sefer’de ortak oldu… Gecede ayrıca, İbrahim Dığdık’a Netbook, Ömer Şahin’e MP 3 Çalar ve Yasin İncirkuş da MP 3 Çalar hediye edildi.

 

Dost Beykoz

 

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği

www.aygad.com 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık