Ana Sayfa Gündem AHMET ERCAN GERÇEK HAKK’A YÜRÜDÜ

AHMET ERCAN GERÇEK HAKK’A YÜRÜDÜ

Gazetemiz yöneticisi Ömer Faruk Gerçek’in sevgili babası Ahmet Ercan Gerçek, hakkın rahmetine kavuştu. Geçirdiği kalp krizi sonucu Çamlıca Hospatilum hastanesinde ameliyata alınan Ahmet Ercan Gerçek, 4 Haziran Salı günü öğlen saatlerinde Hakk’a yürüdü.

Giriş Tarihi: 5 Haziran 2013 Çarşamba 05:44
AHMET ERCAN GERÇEK HAKK’A YÜRÜDÜ
ÜZÜNTÜMÜZ BÜYÜK

Güler yüzlü ve mütevazi kişiliği ile tanınan Sultanbeyli’nin kanaat önderlerinden olan Ahmet Ercan Gerçek, dün hakkın rahmetine kavuştu. Sultanbeyli’nin ilk sakinlerinden olan ve bugüne kadar binlerce talebe yetiştiren Ahmet Ercan Gerçek,  geçirdiği Kalp Krizi sonucu hayata gözlerini yumdu. Çamlıca Hospitalum hastanesinde kalp ameliyatı geçiren Gerçek’in vefat haberi başta ailesi olmak üzere bugüne kadar yetiştirdiği ve devletin çeşitli kademelerinde görev yapan onlarca talebesini ve biz Gerçek Vizyon Gazetesi çalışanlarını derinden üzdü. 

CENAZESİ BUGÜN KALDIRILACAK

Sultanbeyli’nin sevilen yüzlerinden olan Ahmet Ercan Gerçek’in cenazesi bugün (05 Haziran Çaryamba) ikindi namazına müteakip Abdurrahmangazi Camii’nde kılınacak ve cenaze Tuzla merkez mezarlığına defnedilecek.

Ahmet Ercan Gerçek kimdir?

Ahmet Ercan Gerçek 1942 yılında İstanbul Tuzla’da doğdu. 1971 yılında İstanbul Beyazıt’ta Beyaz Saray kitapçılar çarşısında Nizam Yayınevi’ni kurarak yayıncılığa başladı.

Bir dönem Milli Nizam Partisi ve Milli Selamet Partisinde siyaset yaptı. MSP il yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Geleceğin kurtuluşu olarak gördüğü Akıncı gençler ve MTTB gençliği ile ilgilendi. 12 Eylül darbesinde tutuklanarak cezaevine girdi. Sonrasında siyaseti bırakarak ömrünü Müslüman gençliğin şuurlu bir şekilde yetişmesine adadı.

Hayat prensibi olarak dünya meşguliyeti ve maddiyattan uzak durdu ve çocuklarına ve çevresine de sürekli bunu tavsiye etti.

Son yıllarını Sultanbeyli’de oğlu Ömer Faruk Gerçek ve ortağı Recep Karakoç’un birlikte yayınladığı Gerçek Vizyon adlı yerel gazetenin bürosunda yine gençlerle hasbihal ederek geçirdi. 04 Haziran 2013 Çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucu hakkın rahmetine kavuştu.

Ahmet Ercan Gerçek evli ve Ömer Faruk, Hüzeyfe, Talha, Sümeyye ve Rukiye isimlerini verdiği beş çocuk babasıydı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık