Ana Sayfa Gündem AGD’nin Yaz-Et programına görkemli kapanış

AGD’nin Yaz-Et programına görkemli kapanış

Sultanbeyli AGD’nin yaz-et programı sona erdi. Anadolu Gençlik Derneği’nin düzenlemiş olduğu yaz kur’an kursu etkinlikleri Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde yapılan programla son buldu.

Giriş Tarihi: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 04:33
AGD’nin Yaz-Et programına görkemli kapanış
CAN: ‘GENÇLİĞİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ’

AGD’nin Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde düzenlediği veda programına veliler yoğun ilgi gösterdi.  Kur’an tilavetiyle başlayan etkinliği sinevizyon görüntüleri takip etti. Öğrencilerin yaz boyunca yaptıkları halı saha etkinlikleri, piknik etkinlikleri, Miniatürk etkinliği, at çiftliğine ziyaret etkinliği ve kurs içinden görüntüleri gösterildi. Devam eden etkinlikte kürsüye AGD İlçe Başkanı Durmuş Can çıktı. Salonda bulunan velilere hitap eden Can “6 haftadır yarım gün, tam gün, ve yatılı olmak üzere öğrencilerimize eğitimler verdik. Gençlerimize sahip çıkmamız lazım. Onları peygamber ve kur’an sevgisiyle yetiştiremezsek geleceğimiz sıkıntı altındadır. Bu 6 haftalık eğitimimiz ilme ve sağlam bir nesile dayalı yapıldı” dedi. Can konuşmasının sonunda yaz etkinlikleri kapsamında emeği geçen herkese teşekkür etti ve İslam aleminin ramazan bayramını şimdiden kutluyorum dedi.

KESKİN: ‘GELECEĞİ SAĞLAM NESİL YETİŞTİRMELİYİZ’

AGD İlçe Başkanı Sonrası kürsüye çıkan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AGD’nin yapmış olduğu programın yetişen genç nesil için önemli olduğunu vurguladı ve şunları söyledi. “ Ben Yaz-et etkinliği yapan AGD ilçe yöneticilerine, bu işte emeği geçen hocalara ve en önemlisi çocuklarını Allahın kelamını öğrenmesi için böyle kurumlara teslim eden ailelere, velilere teşekkür ediyorum. Sizler çocuklarınızı bu yaz tatilinde ileride daha çok para getirecek mesleklerin kurslarına bilmem başka sanat dallarına yönlendirebilirdiniz ama sizler çocuklarınızın İslam ahlakı ile yetişmesi için yaz-et programına gönderdiniz. Ben bütün velilere ayrı ayrı teşekkür ediyor, gençlerimizde tebrik ediyorum’ dedi. AGD ilçe yönetimi yaz-et programına verdiği destekten dolayı Hüseyin Keskin’e konuşmasından sonra plaket takdim etti. Konuşmalardan sonra öğrenciler, ilahilerini, hadis yarışmalarını ve İslami içerikli tiyatro oyunlarını sergilemeye devam ettiler. Yaz-et programının sona ermesinden sonra veliler ve öğrenciler Semazen Düğün Salonu’nda verilen iftara katıldı ve beraber iftar açtı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık