Ana Sayfa Kartal Adnan Kahveci Mezarı Başında Anıldı

Adnan Kahveci Mezarı Başında Anıldı

Siyasi yaşamında erdemi ve saygınlığıyla tanınan Adnan Kahveci, araştırmacı ve akademisyen kimliği ile uzun yıllar bürokrat olarak çalışmalarda bulundu;

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2011 Salı 12:25
Adnan Kahveci Mezarı Başında Anıldı

Siyasi yaşamında erdemi ve saygınlığıyla tanınan Adnan Kahveci, araştırmacı ve akademisyen kimliği ile uzun yıllar bürokrat olarak çalışmalarda bulundu; siyaset yaşamında da milletvekilliği, devlet bakanlığı ve maliye bakanlığı görevlerinde sorumluluk aldı. Adnan Kahveci, 5 Şubat 1993 tarihinde eşi ve iki çocuğuyla birlikte Bolu-Gerede yolunda talihsiz bir kaza yaparak, hayatını kaybetti.


Kartal Belediyesi, Köprübaşı Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle Adnan Kahveci’yi Yakacık Mezarlığı’nda mezarı başında andı. Üst düzey devlet görevlilerinin de hazır bulunduğu anmada Adnan Kahveci’nin oğlu Cihan Kahveci, Kartal Belediye Başkan vekili Ergun Öztaner, Kartal Belediye Başkan Yardımcıları, Yalova Valisi Dursun Ali Şahin, Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Beylikdüzü Kaymakamı Yusuf Odabaş, Maltepe Eski Belediye Başkanı Bahtiyar Uyanık, eski milletvekilleri Hayrettin Elmas, Nuri Gökalp, İsmail Sancak ve çok sayıda siyasi parti ve dernek temsilcileriyle birlikte vatandaşlar katıldı.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık