Ana Sayfa Gündem “Asım’ın Nesli” Üsküdar’dan yetişiyor

“Asım’ın Nesli” Üsküdar’dan yetişiyor

Mehmet Akif Ersoy’un ölüm yıldönümü vesilesiyle Tiyatro Greyfurt’un sahnelediği “Akif” adlı oyunun galası Üsküdar Gençlik Merkezi’nde yapıldı.

Giriş Tarihi: 26 Aralık 2012 Çarşamba 04:20
“Asım’ın Nesli” Üsküdar’dan yetişiyor
Gençleri kültür ve sanat ile buluşturmak amacıyla düzenlenen ve Üsküdar’daki 25 farklı okul için 25 kez sahnelenecek olan oyunun galasına ilgi büyüktü. Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Tekin, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Ekmen, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Mustafa Özkan’ın katıldığı galaya televizyon ve spor dünyasından da isimler iştirak etti. Ünlü televizyoncu ve gazeteci Celal Pir’in de yer aldığı galada Milli Güreşçi, Dünya Şampiyonu Rıza Kayaaalp, Milli Yüzücü, serbest dalışta Dünya Şampiyonu Devrim Cenk Ulusoy da vardı.Üsküdar Gençlik Merkezi tanıtım filmi ile başlayan galada ilk konuşmayı Celal Pir yaptı. Pir; “bir Üsküdarlı olarak bugün burada olmaktan çok mutluyum. Üsküdar Gençlik Merkezi’ne hayran kaldım, buraya gelen her genç sonraki gelişinde mutlaka arkadaşını da yanında getirmeli” dedi.

Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara “Gençlik Merkezi bizim umudumuzdur. Buraya ruh katacak olan da siz gençlersiniz, yoksa bu taş yapılar kaybımız olur” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından “Akif” adlı oyun sahnelendi. Gençler oyunu çok beğendiklerini söyleyerek tiyatro oyunlarının devamının gelmesini istedi. Program sonunda yapılan çekilişlerle genç izleyicilere çeşitli hediyeler verildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık