Ana Sayfa Gündem “Ak Parti Toplumdan Uzaklaşıyor” dedi. İstifa Etti

“Ak Parti Toplumdan Uzaklaşıyor” dedi. İstifa Etti

Sultanbeyli’li aksiyoner ve insan hakları savunucusu Fahrettin Tellioğlu, Ak Parti Üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 4 Mayıs 2011 Çarşamba 20:38

“Ak Parti Toplumdan Uzaklaşıyor” dedi. İstifa Etti
Basına bir açıklama yapan Sultanbeyli’li Tellioğlu, Ak Parti’nin basın açıklamasında belirttiği konularda tatmin edici bir politika güdemediği ve gelecek dönemde de ümit vermediğini belirterek Ak Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

Tellioğlu yakın bir geçmişte tesettürlü bir bayanın Kadıköy Belediyesine alınmaması sebebiyle Belediye Başkanı Selami Öztürk’e ve belediye yetkililerine dava açmıştı. Tellioğlu son olarak da Sultanbeyli’de devlet hastanesi civarında uygunsuz cinsel hareketlerde bulunan genç bir çifti uyarmış ve bu konuda her iki taraf da birbirinden davacı olmuştu.

Ulusal basın da Tellioğlu’nun bu ilginç davasını takip ederek sütunlarına taşımıştı.

 

Tellioğlu’nun Ak Partiden istifa ettiğini duyurduğu Basın Açıklaması şu şekilde:

 

Sayın Basın mensupları;

“17.3.2010 tarihinde üye olduğum AKP üyeliğimden duyduğum lüzum üzerine istifa ediyorum. 1 yıllık üyeliğim süresince AKP beklentilerimize cevap verememiştir. AKP, toplumu demokrasi adıyla kandırmaktan ileri gidememiştir.

Referandum sürecinde uyarılar parti tarafından dikkate alınmayıp, çoğulcu katılımla anayasa referandumuna gidilmeyip, belli maddeler üzerinden referanduma evet dedirttirilmiştir. Toplum kamplaşma kutuplaşma bölünme ortamına sürüklenmiştir. Ve yeni oluşacak meclisten Müslüman Türk toplumunu ilgilendiren yasaların önümüze getirilmeyeceği de görülmektedir.

Bu konular sırasıyla;

1- 28 Şubat ürünü olan, hak gaspı olarak bilinen, okuma öğrenme hakkının gaspı, yani 8 yıllık kesintisiz eğitimdir. Bu hak gaspı 8 yıl içinde kaldırılamadı.

2- 28 Şubat yasağı olarak bilinen kuran ve hafızlık öğrenme yaşı, 12 yıla çıkarılan eğitim yasasıyla engellenmiş ve yasa değiştirilememiştir. Kuran öğrenme hafızlık yapma yasağı kaldırılmamıştır.

3- Başörtüsü konusunda cesur adım atılıp, her hafta eylem yapılan 8 vilayetten başörtülü aday gösteremediklerinden gibi, göstermelik olarak Antalya’dan 13. sıradan Aday gösterdiklerinden dolayı,

4- Başörtülü aday yoksa oy yok kampanyası dikkate alınmadığından dolayı.

5- Türk toplumunun örf ahlak yapısına aykırı davrananlara cezai müeyyide uygulamasını getirmediklerinden ve toplumda ahlaki yıkıma sebep verenlere herhangi bir ceza vermediklerinden dolayı,

6- Başörtülülere, çarşaflı analarımıza, bacılarımıza, tüm kamusal alanda ve her yerde kullanma özgürlüğünü kısıtlayanlara insanların örtünme hakkını hukukunu gasp edenlere ceza getirmediklerinden dolayı,

7- Referandum sürecinde %86 gibi bir destekle desteklemelerine rağmen, Sultanbeyli ilçemizden milletvekili adayı göstermediklerinden dolayı,

Bu dönemi ustalık deyip, ama hala amelenin amelesi olarak kalacaklarını,

Demokrasi aldatmacasıyla ve demagojisiyle kandırılacağımızı ve bu yönetimin bu konularda samimi dürüst davranmadığını,

Yapmacık demokrasiyle toplumu uyuşturup uyuttuklarını düşündüğümden dolayı AKP üyeliğimden İstifa ediyorum.

Ne zaman bu maddeleri değiştirdiklerini görürsek, toplumun duyarlı ve manevi değerlere sahip çıkan kesiminin beklentilerine cevap verirlerse, ustalığa gerçekten talip olduklarını hissedersek, yanlarında yer alacağımızı buradan bilgilerinize arz ederim.”

Başörtüsüne özgürlük yürüyüşçüsü ve Dünya dilleri merkezi ve yeryüzü halkları dostluk vakfı başkan yardımcısı Fahrettin Tellioğlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık