Ana Sayfa Gündem 2B Rayiç bedel tepkisi

2B Rayiç bedel tepkisi

Beykoz Görele Köyü'nde yüksek rayiç bedeller vatandaşlar tarafından protesto edildi.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:01
2B Rayiç bedel tepkisi
Görele Köyü sakinleri, Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Hayrullah Usta önderliğinde bir araya gelerek, meydanda yürüyüş gerçekleştirdi. Ulusal Kanal ve Beykoz'daki yerel gazetelerin takip ettiği yürüyüşün ardından basın açıklaması yapan Hayrullah Usta, Görele Köyü'nde en düşük bedelin 435 liradan başladığına dikkat çekerek, "Biz derdimizi anlatamadık. Beykoz'da en pahalı yer en çok 250 lira. Bizim günahımız nedir? Acarkent'in yanında olmak suç mu? Biz sesimizi duyurmak istiyoruz. Gerekirse Belediye'nin önünde veya AK Parti İlçe Teşkilatı'nın önünde çadır da açarız" dedi.

CHP'li Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Hayrullah Usta'nın organize ettiği protesto gösterisinde, 7'den 70'e her yaştan Görele sakini katıldı. CHP'nin yeni İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve CHP Beykoz teşkilatından herhangi bir kişi gösteride yer almazken, eski Başkan Hızır Yılmaz'ın tarzının da artık CHP’de sona erdiğinin sinyali bu gösteriyle kamuoyuna verilmiş oldu. CHP’den yalnızca CHP Aday Adaylarından Prof. Dr. Hüseyin Öztürk’ün göründüğü gösteride, Prof. Öztürk, kalabalığa karışarak protestoya destek verdi ve kimi zaman sloganlara da eşlik etti. Konuyla ilgili değerlendirme yapan Hayrullah Usta ise "Ben Meclis'ten de kimseyi çağırmadım. Burada sayı önemli değil. Biz Göreleliler olarak sesimizi duyurmak istiyoruz. Beykozlular ve yöneticileri sesimize kulak versin istiyoruz" diye konuştu.

"Hükümet istifa!", "Diren Görele", "Görele hakkımız, söke söke alırız" sloganlarının atıldığı gösteride, köyün girişine ve ana yola "Yüzde 80 oy aldığı köy, AKP tarafından satılık" pankartları asıldı.

Jandarmanın önlem aldığı gösteri sonrası kalabalık, olaysız bir şekilde dağıldı.

Hayrullah Usta, daha önce Beykoz Belediye Meclisi’nde yaptığı bir konuşmada rayiç bedellerin düşürülmemesi durumunda kendini yakacağını söylemişti. Hayrullah Usta’nın Görele Mahallesi’ndeki 1 dönüm arazisinin fiyatı oldukça yüksek bir rakama tekabül ediyordu.  Haber: dostbeykoz.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık