Ana Sayfa Sultanbeyli 12 EYLÜL’ÜN KAYIĞINDAN İNMEDEN YENİ TÜRKİYE KURULAMAZ!

12 EYLÜL’ÜN KAYIĞINDAN İNMEDEN YENİ TÜRKİYE KURULAMAZ!

Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı yaklaşan 1. olağan ilçe kongresi öncesinde yemekli bir istişare toplantısı düzenledi. Çok sayıda katılımcın bulunduğu yemekli toplantıya, Has Parti Genel başkan yardımcısı ve İstanbul il başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, il başkan yardımcıları ve Anadolu yakasından ilçe başkanları, Sultanbeyli Has Parti teşkilatı yöneticileri ve çok sayıda Has Partili katıldı.

Giriş Tarihi: 22 Mayıs 2012 Salı 10:21
12 EYLÜL’ÜN KAYIĞINDAN İNMEDEN YENİ TÜRKİYE KURULAMAZ!
Sultanbeyli’den hükümete seslenen Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu:

Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu: 12 Eylül’ün kayığından inmeden yeni Türkiye kurulamaz!

 

Yemekli toplantıda katılımcılara hitaben bir konuşma yapan Has Parti Genel başkan yardımcısı ve İstanbul il başkanı Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu açıklamalarında hükümete yüklendi.

Bekaroğlu açıklamasında; “Henüz 1,5 yıllık bir parti olan has partinin iddiaları olan bir parti. Türkiye’nin hala eski usul ve kurumlarla idare ediliyor. 10 yıldır da bir iktidar var, büyük değişiklikler yaptığını iddia ediyor. Vesayet sistemiyle mücadele ettiğini söylüyor.  Demokrasiyi ayağa kaldırdığını söylüyor. Ekonomiyi ayağa kaldırdığını söylüyor ama 12 Eylül’ün bütün yasalara anayasası kurumları ayakta duruyor. Bu yapının değişmesi için bütün sistemin değişmesi gerekir. Biz kurulduğumuzdan beri hükümete şunu söylüyoruz ki, eğer bu sistemi değiştirmek istiyorsanız, onun kurumlarını öncelikle kaldıracaksınız.

 

Has Parti zihniyeti değiştirmek istiyor

Biz halkın sesi olarak, sahnede oynayanlar yorulsun insin, biz çıkalım demiyoruz. Biz bu oyunu oynamak değil, değiştirmek istiyoruz. Biz bu sahneyi değiştirmek istiyoruz. Biz bu sahneyi yıkmak bu zihniyeti değiştirmek istiyoruz, dedi.

 

Hükümet’ten Patrona evet, memura ve işçiye hayır!

Konuya örnek olarak memurların zam görüşmelerini gösteren Bekaroğlu, hükümet 3+3 öneriyor. Memurlar buna itiraz ediyor, sen dün daha doğalgaza %20, suya %30 zam yapıyorsun, otoyollardan, tünellerden viyadüklerden, duble yollardan para almak istiyorsun. Aynı zamanda diyorlar ki madem bu ülke her sene %8.5 büyüyor. Biz de bundan hakkımızı istiyoruz. Ama başbakan olmaz diyor ve diyor ki Yunanistan gibi oluruz. Sayın başbakan sen bir süre önce işadamları için teşvik düzenlemeleri açtın. Patronlara veriyorsun. Onlara verirken Yunanistan gibi olacağız demiyorsun. Öyle ya onların sgk primlerini sen karşılıyor ve hazineye yük getiriyorsun. Bu sistem, Kemal Dervişini getirdiği uluslararası kapitalist sisteme Türkiye’nin kurban edilme sistemidir.

 

Karataş; Sultanbeyli’nin Has Parti’nin mesajına ihtiyacı var!

 

Has Parti Sultanbeyli ilçe başkanı Dt.Oktay Karataş da yaptığı selamlama konuşmasında “Has Partinin programına verdiği mesaja, vizyonuna en fazla ihtiyaç duyulan şu dönemde bu mesajı anlamaya anlatmaya çalışan bu manada buraya ve bu tür diğer faaliyetlere iştirak ederek maddi manevi desteğini esirgemeyen herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Malumunuz partimiz kongre sürecinde, biz de Sultanbeyli teşkilatı olarak bizlere yakışacak güzellikte bir kongre yapma hazırlığı içerisindeyiz. Allah (c.c.) nasip ederse 3 Haziran Pazar günü saat 11.00’de Genel Başkanımız sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un da katılacağı coşkulu bir kongre yapacağız.

 

Sultanbeyli’nin Has Parti’nin mesajına ihtiyacı var!

Has Partinin mesajına ve katacaklarına bu toprağın acilen ihtiyacı var; biz de bu mesajı Sultanbeyli’de en yüksek sesle dile getirme çabasında olacak bir yönetim oluşturma gayesindeyiz.

İlçemizin problemlerini de biliyor ve çözüm üretecek kadroları hazırlamaya çalışıyoruz.

Sağlıktan,eğitime, işsizlikten çevre düzenlemesine,tapudan imara daha birçok alanda hala ilçemiz ciddi bunalımda.Yöneticilerin net olmaması bazen de sağ gösterip sol sallaması geçmişten bu zamana durumu gittikçe karmaşık ve kaotik hale getirmekte.

Evet, problemler bir anda çözülmez, ilçenin imajı bir anda düzelmez ama halkın menfaatleri göz ardı edilmeden kimse mağdur edilmeden bir an önce ciddi icraatların hayata geçirilmesi elzemdir.

 

Sultanbeyli’nin isminin değişmesi bir şey ifade etmez!

Sultanbeyli isminin değiştirilmesi önerilerine de değinen Karataş; “İlçenin isminin değiştirilerek imajını tazeleme konusu gündeme getirildi bir iş adamımız tarafından. Tartışılabilir olması, sosyo-kültürel ekonomik durumu, çevre düzenlemesi, imar problemi düzletilmeden isim değişse de bir şey değişmez O isme de yazık olur.

Tırtıla kelebek demekle kelebek olmaz, metamorfoz şarttır. Dönüşüm şarttır, ismi, adı önemli değil, dedi.” Haber: HABER TAKİP

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberin tüm hakları HABER TAKİP’e aittir. Kaynak gösterilse dahi haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık