Ana Sayfa Sultanbeyli 10 Ocak Gazeteciler Gününü Saadet Partisi Sultanbeyli Teşkilatı Unutmadı.

10 Ocak Gazeteciler Gününü Saadet Partisi Sultanbeyli Teşkilatı Unutmadı.

Gazeteciler Günü münasebetiyle Saadet Partisi Sultanbeyli Teşkilatı Sultanbeyli'de bulunan Koçlar Restaurant'da kahvaltılı program düzenledi. Yerel basının katıldığı toplantıda konuşan Saadet Partisi Sultanbeyli Başkanı Fethullah Bülbül "Her sene olduğu gibi sizinle biraraya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fakat değinildiği gibi yılda bir gün hatırlanmak diye bir şey yok, aslında her gün gazeteciler günü, Gazeteciler önemli bir boşluğu dolduruyor, mücadele ediyorsunuz. 2015 yılında teşkilatın başına geçtiğimden bu yana sizlerle bir araya geliyoruz. Sizlere katılımınız için teşekkür ediyorum." dedi.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2020 Cumartesi 08:59
10 Ocak Gazeteciler Gününü Saadet Partisi Sultanbeyli Teşkilatı Unutmadı.

Saadet Partisi Başkanı Bülbül, Yerel basının bir araya geldiği toplantıda, Ulusal gündem ve Sultanbeyli gündemleri hakkında kısa bilgilendirmede bulundu.

Başkan Bülbül, ülke gündemini konusunda, Ekonomik açıdan Türkiye'nin bütçe açığı ve faiz kaleminin büyüdüğünü, tüketim ekonomisi ile birlikte dışa bağımlılığın arttığını, İsraf ekonomisinin arttığını belirtirken Bülbül; "18 yıldır tek başına iktidar olan hükümet maalesef ekonomik açıdan tıkanmış durumdayız. Çark dönmüyor. İsraf yapan yöneticiler israf ettiğini kabul etmiyor. Sen hastasın doktor hastasın diyor sen hastalığı kabul etmiyorsun. Asıl sıkıntı bu. Bu sıkıntı hepimizi ailemizi etkiliyor. Biz ülke olarak hastalığı kabul etmezsek çözüm bulunamaz." dedi.

Bülbül "Adalete olan güvensizlik %75 e çıktı."

2. konu olarak Adalete olan güvensizlik anketlerde %75 e çıktı. Adalete güven olmadığı bir ülkede ne yatırım, ne ticari, ne ahlaki nede sosyal münasebetinizi geliştirirsiniz." dedi.

Bülbül "İstanbul Sözleşmesi diye bir belamız var."

İstanbul Sözleşmesi diye bir belamız var. Sözde kadın hakları savunma adına hassas noktaları kullanarak İstanbul Sözleşmesi 2011 yılında tüm partilerin oy birliğiyle meclisten geçirdiler. Bunun üzerine yasa da çıkarıldı, çok büyük mağduriyetler oluştu, 2 milyonun üzerinde aileden uzaklaştırmalar oldu..." dedi.

Almanya gibi ülkelerde bu tür durumlarda iddia edenin 1 hafta içinde iddiasını kanıtlaması gerekiyor. Kanıtlayamaz ise kendisine cezai işlem uygulanıyor, dedi.

 

Bülbül yerel siyasete dönük yaptığı konuşmada "31 Mart seçimine dönük gayret gösterdiklerini, bu dönemde Sultanbeyli için çekincelerini söylediklerini, maalesef çekincelerinin doğru olduğunun ortaya çıktığını belirten Bülbül. Tapu sürecinde biz olumlu adımlarını da tebrik ettik… Fakat kamu menfaati uğruna kullanılacak rant Sultanbeyli halkı mağdur edilecekse partisnin bunun karşısında olduklarını dile getirdi. Ayrıca Tapu sürecinde büyük rant elde eden malum firmaya herhangi bir kesinti yapılmadığını, firmanın fazlasıyla alacağını aldığını, 3milyon m2 tapu toplayan firmanın hiçde iyi niyetli olmadığını, fakat asıl Sultanbeyli’li hak sahiplerinden %40 kesinti yapıldığını belirtti.

Bülbül, Kentsel dönüşümün kaçınılmaz olduğunu belirtti. Devamla “Sultanbeyli’nin kentsel dönüşüme acil gidilmesi gerekiyor. Kentsel dönüşümün Belediyenin garantisinde olması gerekiyor. Belediyenin garantörlüğünde olmayan Kentsel Dönüşüm, Rantsal Dönüşüme neden olur.” Dedi. Örnek Dönüşüm projelerinin ayrıntılı olarak, Sultanbeyli halkının menfaatine ve belediye menfaatine olduğunu hiç kimsenin mağdur edilmeden uygulanacak projelerinin olduğunu belirtti.

Ayrıca seçim öncesi kazandıkları takdirde Sultanbeyli’ye kamu yararına ne yapabiliriz şeklinde kafa yorulduğunu, Ali Müfit Gürtuna’dan yardım aldıklarını; Sultanbeyli’ye Finans merkezi oluşturulabileceğini, yerinin de bulunduğunu söyledi. Bu merkez vesilesiyle Sultanbeyli’nin değerinin yükseleceğini belirtti.

 

Daha sonra basın mensuplarının sorularına geçildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık