Ana Sayfa Gündem Tuzla Belediyesi iki proje ile 20 bin kişiye istihdam sağlayacak

Tuzla Belediyesi iki proje ile 20 bin kişiye istihdam sağlayacak

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Şifa Mahallesi’nde düzenlenen Halk Meclisi toplantısında, Tuzla’da yapılacak Anadolu Yakası Yaş Sebze Meyve Hali ve Marina projeleriyle yaklaşık 20 bin Tuzlalıya istihdam sağlanacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi 03:42
 Tuzla Belediyesi iki proje ile 20 bin kişiye istihdam sağlayacak
Şadi Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada, halkın refah seviyesini yükseltmeyi amaçladıklarını belirterek, “Anadolu Yakası Yaş Sebze Meyve Hali ve Marina projeleri ile Tuzla’da hem merkez oluşturmayı, hem de Tuzla’yı cazibe merkezi yapmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. Projelerin ihale hazırlıklarını tamamladıklarını aktaran Yazıcı, ön yeterlilik şartnamesinde Marina’da çalışacak personelin Tuzla’da ikamet etmesi şartını koydukları vurguladı. Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Alışveriş merkezi semt sakinlerinin sosyal yaşam alanı olacak. Bu bölgede hem halkımızın ihtiyacına cevap verecek bir yapıyı, hem de içinde bankası, belediye tarafından işletilecek düğün salonuyla sosyal bir projeyi hazırlıyoruz. Şifa Mahallesi yerleşim ve ulaşım olarak merkezden kopuk bir durumda. Burada yaşayan bir vatandaşımızın ticari ve sosyal ihtiyaçları için Tuzla merkezine gelmektense, en yakın yerde hizmet alabilmesini istiyoruz. Bizim alışveriş merkezi yapmak gibi sorumluluğumuz yok ama bu proje insanımıza verdiğimiz önemden kaynaklanan bir yatırımdır.”

Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural, Mehmet Çelikel, Funda Oktay, Turgut Özcan, birim müdürleri ile Şifa Mahallesi semt sakinleri katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık