Ana Sayfa Gündem Topbaş’tan Yeşilay Cemiyeti’ne iade-i ziyaret

Topbaş’tan Yeşilay Cemiyeti’ne iade-i ziyaret

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ı makamında ziyaret eden Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman ve Yeşilay Yönetim Kurulu, Topbaş’ı Sepetçiler Kasrı’nda bulunan genel merkezinde konuk etti.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2012 Pazar 07:51
 
Topbaş’tan Yeşilay Cemiyeti’ne iade-i ziyaret
Kadir Topbaş 28 Aralık Cuma günü Sepetçiler Kasrı’nda bulunan Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Yeşilay Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte bir araya gelen Topbaş, 92 yılı geride bırakan Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nin yeni ve dinamik yapılanması ile hak ettiği yere geleceğini ifade etti.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman, 1960’lı yıllarda Yeşilay Gençlik Merkezi’nde aktif olarak bulunan ve tüm faaliyetler içerisinde yer alan Kadir Topbaş’a o yıllara ait Yeşilay Gençlik Kolları defterini sundu. Topbaş, toplumu tehdit eden bağımlılıklar karşısında Yeşilay Cemiyeti’nin mücadelesine destek vermenin görevleri arasında olduğu belirtti. Özellikle büyük kentlerde sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasında kendilerine büyük görev düştüğünü belirten Topbaş, bu mücadelede önemli görevler üstlenen Yeşilay Cemiyeti’ne teşekkür etti.

Prof. Dr. İhsan Karaman Kamu düzenini bozan suçların ağırlıklı olarak bağımlılıklardan kaynaklandığının altını çizerek; “ Yeşilay olarak, bağımlılıklarla mücadele ve sağlıklı yaşam alanlarının oluşturulmasında kamu düzenini sağlayacak olan belediyelerle çalışmanın önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi. Karaman, yeni dönemde amaçlarının, toplumun tüm kesimleri ile koordineli bir şekilde çalışarak Yeşilay Cemiyeti’ni bir dünya markası çizgisine ulaştırmak olduğunu ifade etti.

Yeni yönetim kurulunu tebrik eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş, ziyaretin sonunda Prof. Dr. İhsan Karaman’a lale motifli bir tablo armağan etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık