Ana Sayfa Gündem Teknolojiye yatırım ödül getirdi

Teknolojiye yatırım ödül getirdi

‘İnteraktif Belediyecilik Uygulamaları Portalı Projesi’ ile Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TUSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen (eTR) Ödülleri’nde, 57 belediye arasından ilk 6’ya giren Pendik Belediyesine başarı beratı verildi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 06:13
 
Teknolojiye yatırım ödül getirdi
Teknolojiye yatırım yaparak vatandaşa daha verimli hizmet vermeyi amaçlayan Pendik Belediyesi, bu alandaki girişimlerin meyvelerini toplamaya devam ediyor. TÜSİAD ve TBV tarafından bu yıl 10.’su düzenlenen “eTürkiye (eTR) Ödülleri”töreninde, “İnteraktif Belediyecilik Uygulamaları Portalı” ile ilk 6’ya girerek finale kalan Pendik Belediyesine başarı beratı verildi. 57 belediyenin katıldığı ödül töreni, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirildi.Meclis Başkanı Çiçek,”Vatandaşa e-devlet hizmeti sunulması bir gereklilik”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen törende konuşan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, kurum ve belediyelerin vatandaşa eDevlet hizmeti sunmasının bir gereklilik olduğunu ifade ederek, “eTR Ödülleri’nin, Türkiye’nin geleceği açısından desteklenmesini önemli buluyorum. Kamu hizmetlerinin etkin olmasında en vazgeçilmez unsurun bilgi ve iletişim teknolojileridir. Dünyadaki rekabet gücümüzün artması için bilgi ve teknolojiyi tüketmek kadar üretmemiz gerek” dedi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık