Ana Sayfa Sultanbeyli Sultanbeyli’den Son Tır da Yola Çıktı

Sultanbeyli’den Son Tır da Yola Çıktı

İHH Sultanbeyli gönüllülerinin Suriye’de yaşam mücadelesi veren insanlar için başlatmış olduğu yardım kampanyasının son TIR’ı da yol çıktı. Daha önce bölgeye 3 Tır gönderen İHH Gönüllüleri 4’ncü TIR’ı da Cumartesi günü yola çıkardı.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2013 Pazar 07:39
 
Sultanbeyli’den Son Tır da Yola Çıktı
İHH Sultanbeyli gönüllüleri, Sultanbeyli Belediyesi ve Sultanbeyli’de faaliyet gösteren STK’ların aracılığı ile toplanan yardım malzemelerinin yüklü olduğu 4’ncü TIR’da yola çıktı. Geçtiğimiz hafta 3 TIR’ı yolcu eden gönüllüler, Cumartesi günüde 4.’üncü TIR’ı yola çıkardı. 18 ton un, 3 ton kuru gıda ve 4 ton kışlık kıyafet ve Metin Branda tarafından hibe edilen 200 M2’lik büyük bir çadır ile yola çıkan 4. TIR’ın bugün Kilis’te olması bekleniyor.

Yardımlar ve yükleme çalışmaları ile ilgili GERÇEK VİZYON’a açıklamada bulunan İHH Sultanbeyli Gönüllüsü Hüseyin Sürmeneli, yardım kampanyasına destek olan Sultanbeylililere teşekkür etti. Suriye’de yaşanan savaş dolayısıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında şimdiye kadar Suriye’ye 3 TIR acil ihtiyaç malzemelerinden oluşan yardım malzemesi gönderildiğini ifade eden Surmeneli, “Suriye’deki acı bizim de acımızdır. O nedenle yaşanan bu acıya sessiz kalamazdık. Bu nedenle harekete geçtik ve Sultanbeylililerin katkısıyla bu güne kadar 3 TIR malzeme gönderdik. Bu gün de 4. TIR'ı yola çıkarıyoruz. 18 ton un, 3 ton kuru gıda ve 4 ton kışlık kıyafet ve Metin Branda tarafından hibe edilen 200 M2’lik büyük bir çadır ile yola çıkan 4. TIR’ın sağlıklı bir şekilde oraya ulaşmasını temenni ediyorum. Kampanyaya destek olan herkese bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah bir daha bu acıları yaşatmasın” dedi.

Sultanbeyli’den yola çıkan 4’ncü TIR’la birlikte Suriye’ye giden Sultanbeyli’li ünlü fotoğraf sanatçısı Gökhan Begen, savaşın ve mağduriyetin en acımasız yönlerini kareleyeceğini ve bu fotoğrafları GERÇEK VİZYON aracılığıyla tüm dünya ile paylaşacağını söyledi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık