Ana Sayfa Gündem SULTANBEYLİ YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

SULTANBEYLİ YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI

İHH İnsani Yardım Vakfı Sultanbeyli gönüllüleri ilçede büyük bir yardım kampanyasına imza attı. Savaş, açlık, soğuk ve pek çok sorunla boğuşan Suriye halkı için 100 ton un, 50 ton kuru gıda ve kışlık kıyafetleri taşıyan üç tır Sultanbeyli’den konvoy halinde yola çıktı.

Giriş Tarihi: 7 Ocak 2013 Pazartesi 06:05
 
SULTANBEYLİ YARDIM TIRLARI YOLA ÇIKTI
Suriye halkına 100 ton un yardımı

‘Kış geldi. Suriye için bir ekmek bir battaniye’ kampanyası kapsamında özgürlük mücadelesi veren Suriye halkına ulaştırılmak üzere 100 ton un, 50 ton kuru gıda ve kışlık kıyafetleri taşıyan üç tır AYTOP sanayi sitesinde yapılan dua ve basın açıklaması sonrası yola çıktı. AYTOP Sanayi Sitesinde yapılan uğurlama programına Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Uçan, İHH Vakfı Temsilcileri Ömer Kesmen, STK Başkanları ve çok sayıda basın mensubu katıldı. Suriyeli mağdurlara verilecek olan un, kuru gıda ve kışlık kıyafetleri taşıyan TIR'ların, bugün Türkiye-Suriye sınırında Hatay, Kilis, Urfa ve diğer sınır bölgelerinde olması planlanıyor. Sınıra ulaşan yardımlar Halep, Hama, Humus, Şam kırsalı, Lazkiye gibi bölgelerde yaşayan Suriye halkına dağıtılacak.

Karakoç: ‘Herkesi Suriye'ye yardım yapmaya çağırıyoruz’

Konvoyun yola çıkmasından önce düzenlenen basın toplantısında konuşan İHH Sultanbeyli Gönüllüsü ve gazetemiz yöneticilerinden Recep Karakoç “Sureyi’de yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize Sultanbeyli halkının hem yardımlarını hem de dualarını ulaştırıyoruz. Sultanbeyli’de 7’den 70’e herkes bu kampanyaya destek verdi. Öğrenciler kumbaralarından paralarını, genç kız kardeşlerimiz çeyiz sandığından yazmalarını ve çoğu insanımız evine aldığı kumanyanın bir kısmını bizlerle paylaştı. İnsanlarımızın bize teslim ettiği emaneti huzurlarınızda dualar eşliğinde yola çıkarıyor ve Suriye’de Esed’in yapmış olduğu zulmün biran önce bitmesini temenni ediyorum’ dedi. İHH Sultanbeyli Gönüllü Komisyon Başkanı Ali Yavuz Selim’de yardımlarda bulunan tüm insanlara teşekkür etti.

Kesmen: ‘Suriye’de açlık ve yokluk var’

Suriye meselesine insanların nasıl baktığının önemli olmadığını ifade eden Ömer Kesmen şöyle konuştu: “2 yıldır Suriye’de konuşulmayan insani durum söz konusudur. Hep siyasi olarak konuşuldu. Sınırımızda, pek yakınımızda insanlar ölürken ideolojik yaklaşımı ne olursa olsun herkesin yardım etme görevi vardır. Bizler İHH olarak pek çok yerde yardım faaliyetleri gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Pek çok kriz bölgesinde bulunduk. Bu bölgelerde bu yardımları yaparken bölgedeki insanların ihtiyaçlarını göz önünde bulunduruyoruz. Şu anda Suriye’de açlık var, yokluk var. En temel ihtiyaçlara odaklandık. Yardımlarımız bu yönde olacak. Suriye'de çocuklar ayakları çıplak dolaşıyor. Yanı başımızda insanlar ölüyor. Herkesi Suriye'ye yardım yapmaya çağırıyoruz. Bugün İHH Sultanbeyli gönüllülerinin topladıkları üç tır yardımımız yola çıkıyor. Bu kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyor, yapılan hayırların kabul olmasını diliyorum’ dedi. Yardım kutuların içerisinde çocukların oyuncaklarını da var diyen Kesmen: ‘Çocuklarımız kendi oyuncaklarını Suriyeli çocuklara gönderiyor. Ben bu yüreklere huzurlarınızda teşekkür ediyorum’ dedi. Yapılan duanın ardından yardım konvoyu Suriye sınırına doğru yola çıktı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık