Ana Sayfa Gündem Pendik'e Cemil Meriç ortaokulu

Pendik'e Cemil Meriç ortaokulu

Pendik Esenyalı Mahallesindeki Milli Eğitim Vakfı İlköğretim Okulu'nun mevcut iki binasından birisi ilkokul diğeri ise ortaokul olarak düzenlendi. Ortaokula Cemil Meriç Orta Okulu ismi verildi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 03:46
 
Pendik'e Cemil Meriç ortaokulu
Cemil Meriç Ora Okulu'nun açılışı için idare tarafından bir tören düzenlendi. Tören okulun konferans salonunda Cemil Meriç’in kızı Ümit Meriç, Pendik Kaymakamı Cafer Odabaş, Belediye Başkanı Kenan Şahin, Milli Eğitim Müdürü Eyüp Atasoy, Tuzla ve Pendik’ten bazı okul müdürleri ile çok sayıda öğretmen ve öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.

Törenin açılış konuşmasını Cemil Meriç Orta Okulu Müdürü İhsan Koç yaptı. İhsan Koç, konuşmasında, " Talebimiz üzerine okulumuza merhum Cemil Meriç’in isminin verilmesi bizleri oldukça mutlu etmiştir. Merhum'un kızı Prof. Dr. Ümit Meriç hocamızın açılışa teşrif etmesi bizleri ayrıca mutlu etti. Biz kendisinin öğrencisi olmaya bir ömür boyu devam edeceğiz." dedi.

Belediye başkanı Kenan Şahin ve kaymakam Cafer Odabaş'ta konuşmalarında Cemil Meriç’in yaşantısına ve şahsiyetine vurgu yaptılar. Prof. Dr. Ümit Meriç, protokol üyeleri ve eğitimcilerin konuşmalarını can kulağıyla dinledikten sonra kürsüye geldi. Ümit Meriç'te konuşmasında, "Bu okulda yetişen çocuklar inşallah Cemil Meriç’i daha iyi anlar ve anlatırlar. Çok daha fazla insana ulaştırırlar. Böylesi bir güzel ilçede babamın isminin hem de bir eğitim yuvasında yaşatılması anlamlı ve oldukçada önemli. Başta okul müdürümüz İhsan Koç beyefendi olmak üzere, emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum."dedi.

Daha sonra Prof. Dr. Ümit Meriç, Kaymakam Cafer Odabaş ve Belediye Başkanı Kenan Şahin, birlikte okulun açılışını gerçekleştirdiler. Haber: Ümit Kahyaoğlu - Pendik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık