Ana Sayfa Gündem Pendik Lisesi Mezunları buluştu

Pendik Lisesi Mezunları buluştu

Bugünlerin Türkiye’sine pek çok başarılı isim yetiştiren Pendik Lisesi’nin 1972 yılı mezunları, Küçükyalı Pinhan’da buluştu. Aynı zamanda mezuniyetlerinin 40. yılı da kabul edilen bu buluşmaya, yaklaşık 50 mezun katıldı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2013 Salı 07:51
 
Pendik Lisesi Mezunları buluştu
Avusturalya’dan bile katılan oldu…

Buluşmada “vefa” duygusu o kadar ön planda görünüyordu ki, Türkiye’nin çeşitli illerinin yanı sıra, dünyanın en uzak kıtasından bile katılan oldu. Evet, mezunlar arasında bulunan ve Avustralya’da yaşayan Aynur Çağlı da, Pendik Lisesi Mezunları’nın buluşmasındaydı.

Aynı zamanda gazeteci de olan Çağlı, yaptığı açıklamada; “Orada SBS Televizyonu’nda uzun yıllar yöneticilik yaptım. Aralarında Türkçe’nin de bulunduğu 68 dilde yayın yapılıyordu. Bir gün olsun ülkemi ve arkadaşlarımı hatırlamadığım gün olmadı” dedi.

Buluşmada, Pendik Lisesi eski öğretmenlerinden, aynı zamanda gazeteci-yazar Celal Özcan da vardı. Veli Özalp, Atilla Konan, Turgay Gülgüden, Celal Özcan, Metin Karatay, Faik Ertener, Yener Çakmak, Zükarneyn Yalçın Ertürk, Emin Maltepe ve İlter Türkmen…

Buluşmanın organizasyonunda çaba harcayan isimlerden biri de, gazeteci Yener Çakmak’tı. Çakmak ve buluşma için Avustralya’dan gelen Aynur Çağlı, o yıllardaki öğretmenleri Olcay Köklüce ile bol bol sohbet ettiler… Haber: Kadir Toprakkaya – anadoluyakasi.net

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık