Ana Sayfa Gündem Özköse, Suriye günlerini anlattı

Özköse, Suriye günlerini anlattı

Sultanbeyli İHH Gönüllüleri ve AK Parti Sultanbeyli Gençlik Kollarının Suriye halkına yardım için düzenlediği programa konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Adem Özköse, tutuklu kaldığı dönemi ve Suriye’de yaşanan dramı anlattı.

Giriş Tarihi: 1 Ocak 2013 Salı 05:00
 
Özköse, Suriye günlerini anlattı
ACILARI PAYLAŞMAK ADINA YOLA ÇIKTIK

Atlas Kongre Salonunda düzenlenen programda ilk konuşmayı AK Parti Sultanbeyli Gençlik Kolları Başkanı Ertan İskender yaptı. İskender sonrası söz alan İHH Sultanbeyli Komisyon Başkanı Ali Yavuz Selim, Sultanbeyli’de yapılan yardımlarla ilgili bilgi verdi. Duygu yüklü bir konuşma yapan Selim, ‘birçok şey hissetmekle başlar. Sevmek hissetmekle başlar. Tanımadığın bir insanın vefatına ağlamanın adı da hissetmektir. Aslında yaşamanın bir parçasıdır hissetmek. Hissedebiliyorsan yaşıyorsun demektir. Eğer yaşıyorsan, çevrende ve bölgende yaşanan acıyı, dramı, gözyaşını hissetmek zorundasın. Bizler Sultanbeyli İHH Gönüllüleri olarak, Suriye’de özgürlük mücadelesi veren ve bu uğurda kanlarını topraklara akıtan Müslüman kardeşlerimizin, özgürlük mücadelesini, insanca yaşama heveslerini, çocuklarına bir kuru ekmek veremeyen babaların çaresizliklerini ve çocukların gözyaşlarını kilometrelerce ötede hissettiğimiz için ilçemizde yardım kampanyası başlattık.

SELİM, ‘YALNIZ OLMADIĞIMIZI ANLADIK’

Yola çıktığımızda biraz tedirgindik. Ama tıpkı bizler gibi Suriye’yi yüreğinde hisseden Sultanbeyli Belediyesini, Sultanbeyli Kaymakamlığını, Sultanbeyli İlçe Milli Eğitimi, Sultanbeyli’nin gönüllü neferlerini ve Sultanbeyli AGD’yi, Sultanbeyli Saadet Gençlik Kollarını, Muhtarları, Mektep Derneğini, özel okulları, Sultanbeyli’de bulunan bazı hemşehri derneklerini görünce tedirginliğimiz ortadan kalktı ve hamd olsun hep beraber yardım tırlarımızı doldurduk. Nasip ve kısmet olursa yeni yılın ikinci gününde yardım tırlarımızı Suriyeli Müslüman kardeşlerimize göndermek için yola çıkarmayı planlıyoruz. Suriye’ye gidecek tırların içinde gözle görülür, un, yağ, şeker, battaniye olacak ama ben şuna inanıyorum ki, Suriye’li kardeşlerimiz o yardımları aldığında Sultanbeyli halkının sevgisini ve kadirşinaslığında hissedecektir. Ve yine ümit ediyorum ki, yapmış olduğumuz bu yardımların mükâfatını hem bu dünyada hem de mahke-i Kübra da göreceğiz. Ben bu duygu ve düşüncelerle İHH’nın Sultanbeyli’de Suriye halkı için başlatmış olduğu yardım kampanyasına destek veren herkese tekrardan teşekkür ediyor ve yaklaşık yirmi gündür bu iş için koşuşturan İHH Sultanbeyli gönüllü komisyonuna huzurlarınızda teşekkür ediyor gecenizin mübarek olmasını diliyorum.

ÖZKÖSE, YAŞADIKLARINI VE GÖZLEMLERİNİ ANLATTI

Geceye konuşmacı olarak katılan Gazeteci Yazar Adem Özköse, tutuklu kaldığı dönemi ve gözlemlerini aktardı. İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, bayan ve gençlerin katıldığı konferansta Gazeteci-Yazar Özkese, Filistin, Tunus, Suriye gibi ülkelerde yaşanan iç karışıklıkların nedenlerini gelişmelerini ve tutuklu kaldığı iki ayı enine boyuna anlattı.

Gazeteci Yazar Özköse, bölgede neler olup bittiğini savaşın tam ortasında kalarak takip ettiğini belirterek, Suriye Halkının yaşadıklarını anlattı. Özköse, Suriye'de çıkan iç karışıklıkların nedenlerini de öğrencilerle paylaşarak Suriye'de çocuklar başta olmak üzere insanların daha fazla özgürlük istediklerini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık