Ana Sayfa Gündem Öyder'in Arabaşı’sı Şimdi de TRT’de

Öyder'in Arabaşı’sı Şimdi de TRT’de

Merkezi Pendik Esenyalı’da bulunan ÖYDER Kırşehirliler Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin Geleneksel Hale getirdiği Arabaşı İkramı programı dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2013 Pazar 10:11
 
Öyder'in Arabaşı’sı Şimdi de TRT’de
Programa bu yıl TRT TV’den Anadolu’nun Sıcak Yüzleri adlı Programı da konuk olarak çekim yaptı. Hemşehrilerin kendi evlerinde yaparak getirdikleri kazan kazan, tepsi tepsi bir birinden güzel Arabaşılar programa katılan davetlilere ikram edildi.

Programa TRT TV, Pendik Belediye meclis üyeleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, PENDEF Yönetimi, Karadenizliler, Posoflular, Bitlisliler, Bilecikliler, Gebze Kırşehirliler, Sakaryalılar Dernek Başkan ve Yönetimleri, Bir birinden değerli ses ve saz sanatçıları katıldı.
Sunuculuğunu çeşitli TV’lerde müzik programı yapımcısı olarak görev yapmış hemşehrilerinden Ünal Kaya’nın yaptığı programa Kırşehir yöresel ses ve saz sanatçılarından Haydar Yasan, Gökhan Şahin, Yunus Emre, Gökhan ve Ünal Kaya'nın birbirinden güzel Kırşehir Türküleri ile misafirlere müthiş bir müzik ziyafeti verildi.


Sanatçılar söyledikçe yediden yetmişe tüm davetliler Kırşehir yöresel oyunlarını oynamaktan kendilerini alamadılar. Renkli ve bir çok TV programına katılan medyatik kişiliği ile hemşehrilerinin takdir ettiği ünlü şair Kazım Erdem'in programa katkıları ve birbirinden güzel Arabaşı ve Kırşehir için yazdığı şiirleri misafirleri adeta mest etti.

Programa Kırşehirli Ozan ve Şairlerden Merhum Şemsi Yastıman üstadın “Memleket Hasreti” adlı şiirini ise yine renkli kişiliği ile Kırşehirliler arasında tanınan Ertekin Erdem okudu ve misafirlerin büyük beğenisini kazandı.

ÖYDER Yöneticileri bu yıl iki tane daha Arabaşı Etkinliği yapacaklarını, bir tanesinin Ocak ayı içerisinde bir tanesinin de Şubat ayı içerisinde yapılacağını, Ocak ayı içerisinde yapılacak programın yarışmalı olacağı bilgisini de verdiler. Program sonunda topluca hatıra fotoğrafı çektirilerek program sonlandırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık