Ana Sayfa Gündem Küçük Mahir, Göz Göre Göre Eriyor

Küçük Mahir, Göz Göre Göre Eriyor

Doktorların eve gönderdiği ve yaşamaz dediği, bir ay sonra 8 yaşını kutlayacak Mahir Çınar Çelik yaşam mücadelesi veriyor.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 04:29
 
Küçük Mahir, Göz Göre Göre Eriyor
Mahir Çınar Çelik, bir ay sonra 8 yaşına girecek ve Sancaktepe’de yaşıyor. Arife ve Bilal Çelik çiftinin iki çocuğundan biri olan Mahir Çınar kanser hastası.

Çelik ailesi için zor günler bundan bir yıl önce başladı. Öğretmeninin bir gün ailesini okula çağırması ve Mahir Çınar’da göz kayması olduğunu söylemesiyle doktora kontrole götürülen küçük çocuğun daha sonra yüz şekli ve yürüme şekli değişti. Doktorların gözde baloncuk olduğunu söylemesinin ardından ameliyat edildi. Ameliyatın ardından çıkan patoloji sonucunda çıkan parçanın kanserli olduğu belirlendikten sonra zorlu kemoterapi süreci başladı. Fakat bu da sonuç vermedi ve hastalık küçük Mahir Çınar’ın omuriliğine kadar yayıldı. Mahir Çınar’ın ailesine göre çocuklarının tedavisinde doktor ihmali bulunuyor.

Mahir Çınar’ın tedavisinin önündeki en büyük engel ise maddi sorunlar. Özel bir hastanede önerilen 8 seanslık kemoterapinin seans başı yaklaşık 20 bin lira değerinde olması aileyi çaresiz bırakıyor. Baba Bilal Çelik “Şu anda işsizim. İlgili yetkililere başvurdum ama hiç bir dönüş alamadım. Şu anda tek isteğim çocuğumun iyileşmesi, bana yatağında ölümü beklesin deniyor, gözümün önünde bunun olmasına dayanamam.” dedi. Baba Çelik, başka hastaların kullandığı ve tavsiye ettiği bir ilacı Amerika’dan bulduklarını ve sipariş ettiklerini söylerken, bu ilaçla Mahir Çınar’ın eskisine göre daha iyi hale gelmeye başladığını ve ilacın uzun süreli kullanılması gerektiğini belirtti. Fakat ilaçların da pahalı olduğundan dolayı Türkiye’ye getirme konusunda sorun yaşadıklarını belirten Çelik, yardım beklediklerini ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık