Ana Sayfa Gündem Keskin Adil Mahallesi sakinlerini ağırladı

Keskin Adil Mahallesi sakinlerini ağırladı

Vatandaşların ilçe hakkında fikir ve düşüncelerine büyük önem veren Sultanbeyli Belediyesi, bu kapsamda gerçekleştirdiği mahalle toplantılarına tüm hızıyla devam ediyor. Beşincisi gerçekleştirilen mahalle toplantılarının bu haftaki konuğu Adil Mahallesi sakinleri oldu. Mahalle sakinleri Başkan Hüseyin Keskin ve ekibine ilçenin talep ve çözüm önerilerini aktardı.

Giriş Tarihi: 6 Ocak 2013 Pazar 09:14
 
Keskin Adil Mahallesi sakinlerini ağırladı
Belediye birim müdürlerinin sorumlu olduğu mahallelerle yaptıkları toplantılar kaldığı yerden devam ediyor. İlçede yaşayan her vatandaşın Sultanbeyli hakkında söyleyecek sözüne büyük önem veren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in, bu kapsamda başlattığı mahalle toplantıları büyük ilgi görüyor. Beşincisi gerçekleşen toplantılarda ilçenin var olan sorunlarına halkla istişare yoluyla çözümler aranıyor.

Bu hafta Teftiş Kurulu Müdürü Harun Uslu’nun sorumluluğunda bulunan Adil Mahallesi istişare toplantısı gerçekleştirildi. “İlçemizin ve mahallemizin sorunlarını konuşmak için buradayız.” diyen Harun Uslu, son yıllarda halkın yönetime katılımının önemsendiğinin altını çizdi. Bu toplantıların Sultanbeyli için çok önemli olduğunu ifade eden Uslu, sorunlar doğru tespit edildiği takdirde ilçenin girmiş olduğu gelişim sürecinin, hızına hız katacağına inandığını belirtti.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, toplantıya katılımlarından dolayı mahalle sakinlerine ve kanaat önderlerine teşekkür etti. Toplantıların, ilçe sakinlerinin de yönetime ortak olması amacından çıktığını ifade eden Keskin, “Sizlerin fikirlerini, düşüncelerini önemsiyoruz” dedi. Ardından Sultanbeyli’nin son yıllarda büyük atılımlar yaparak geliştiğini ifade eden Keskin, yapılan hizmetler ve yatırımlar hakkında mahalle sakinlerine detaylı bilgiler aktardı.

“Amacımız hiçbir vatandaşımızın mağdur edilmeden bu sorunun çözülmesi.”

Adil Mahallesi’nin sorunlarını büyük oranda aşmış bir mahalle olduğunu söyleyen Keskin, “Mahallemiz bu yönüyle şanslı bir mahalle.” dedi. Başkan Keskin, mahallede var olan ve yenilerinin yapılması planlanan kamu binalarından örnekler sundu. Bilet Satış Terminali, Askerlik Şubesi gibi yapılarla mahallenin giderek geliştiğini ifade eden Keskin, mahallenin özel yatırımlar konusunda da önemli çalışmalara ev sahipliği yaptığını belirtti.

“İlçenin en büyük sorunu olan mülkiyet meselesini hem biz, hem hükümetimiz tüm gayretimizle çözmeye çalışıyoruz.” diyen Keskin, sorunun çözüm aşamasına geldiğinin altını çizdi. İlçede bugüne kadar yaşamış olan vatandaşların korkmadan ve hiçbir endişeye kapılmadan yerlerinde ikamet etmeye devam etmelerini isteyen Keskin, “Amacının hiç bir vatandaşımızın mağdur edilmeden bu sorunun çözülmesidir.” dedi.

2012 yılının “Eğitim ve Kültür Yılı” ilan edildiğini ifade eden Başkan Keskin “Bu alanda yapılan çalışmalar amacına ulaştı. Eğitim kalitemiz yükselişe geçti. Birçok kültür etkinliğine ev sahipliği yaptık ve adımızı sadece ülke içinde değil, ülke dışında da duyurduk.” dedi. Ayrıca son dönemde 16 okulun eğitime kazandırıldığının altını çizen Başkan Keskin, SBS 1001 Eğitim Destek Projesi’yle öğrencilerin sınavlarda başarıya ulaştıklarını ifade etti. Geçtiğimiz aylarda açılışı yapılan Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi’nde de bu kapsamda öğrencilerin ücretsiz olarak eğitim aldıklarını söyleyen Keskin konuşmasını ilçede yapılan diğer yatırımları ve hizmetleri özetleyerek bitirdi.

Başkan Keskin’in ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, mülkiyet meselesine ilişkin izledikleri yolu anlattı ve “Özellikle 2012 yılında Ankara’da sayısız toplantı gerçekleştirdik. Çözüm için ilgili kurumlar ve yetkililerle görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

Konuşmaların sonunda Keskin, mahalle sakinlerinden gelen soruları ayrıntılı şekilde cevapladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık