Ana Sayfa Gündem Hırsızlar bu peynirciyi mesken edindi!

Hırsızlar bu peynirciyi mesken edindi!

Hasanpaşa Mahallesinde şarküteri hizmet veren Neşet Sönmez isimli esnafın dükkânını mesken edinen hırsızlar, bir hafta içerisinde aynı dükkâna ikinci kez girdi. Güvenlik kameralarına aldırmadan dükkânı soyan hırsızlar, bu kez dükkânla yetinmeyip aynı binadaki diğer büroları da soydu.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 03:58
 
Hırsızlar bu peynirciyi mesken edindi!
BU PİŞKİN HIRSIZLARA KİM DUR DİYECEK?

Son zamanlarda Sultanbeyli’de artan hırsızlık olayları vatandaşları canından bezdirme başladı. Sultanbeyli Fatih Bulvarı üzerinde hizmet veren Padişah Peynircilik bir hafta içerisinde ikinci kez soyuldu. Bir hafta önceki hırsızlık olayında kapıda bulunan 10 kilo ağırlığındaki, kuruyemişleri kutularıyla beraber çalınan hırsızlar bu kez dükkâna müşteri kılığında girip sucuk, salam, kaşar ve benzeri kahvaltılık ürünlerini çaldılar. Güvenlik kameralarına saniye saniye yansıyan hırsızlık olayı şöyle gelişiyor. Saat 21:00 sıralarında müşteri kılığında dükkana giren sekiz kişi, dükkanın çeşitli yerlerine dağılıyor. İçeride bulunan personel, müşteri kılığındaki, hırsızlarla ilgilenmeye başlıyor. Boşta kalan hırsızlar taşıyabilecekleri kavurma, sucuk, pastırma, peynir ve benzeri malzemeleri sebeplere koyup tek tek dükkândan çıkmaya başlıyor. İçeride kalan hırsızlarda maddi değeri çok küçük olan bir iki parça ürünün parasını ödeyip dükkândan ayrılıyor. Akşam dükkân kapanırken rafların boş olduğunu gören personel, güvenlik kamerasını izliyor ve yeniden soyulduklarını anlıyor.

AYNI HIRSIZLAR BİNADAKİ OFİSLERİ DE SOYMUŞLAR

Peynircide hırsızlık olayını gerçekleştiren hırsızlar daha sonra hiç bir şey olmamış gibi peynircinin üstünde bulunan ofislere de girip bilgisayar, plazma ve değerli buldukları elektronik eşyaları sırtlanarak binadan ayrılıyor. Hırsızların binaya giriş çıkışları saniye saniye güvenlik kameralarına kaydediliyor. Yaşanan hırsızlık sonrası Gerçek Vizyon’a konuşan personel Nurdan Uçar, ‘İki güvenlik kamerasına rağmen, hırsız pikin pişkin geliyor ve maddi değeri çok yüksek olmayan malzeme çalıyor. Bizlerden istese zaten vereceğiz. Ama hırsızlık yolunu seçmeleri bizleri üzmekte’ dedi. Yaşanan hırsızlık olayı ile ilgi kamera kayıtlarını alan Emniyet güçleri hırsızları yakalamak için çalışma başlattı.

AYNI DÜKKÂNLA İLGİLİ DAHA ÖNCE NE YAZMIŞTIK!

Sultanbeyli Fatih Bulvarı üzerinde yaşanan hırsızlık örneği, hırsızların ne kadar pişkinleştiğini gözler önüne seriyor. İki güvenlik kamerasına rağmen aracını bulvar üzerinde bulunan peynircinin önüne çeken hırsızlar, kendi malıymış gibi kapı önünde bulunan yaklaşık 10 kilo ağırlığındaki, kuruyemişleri kutularıyla beraber çaldı. Hırsızlık olayı saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı. Sultanbeyli Fatih Bulvarı numara 36’da yaşanan hırsızlık olayı yuh artık dedirtti. Saat 20.05 sıralarında yaşanan hırsızlık olayı şöyle gelişiyor. Yaklaşık 30-35 yaşlarında ki bir hırsız, beyaz renkli Fiat Doblo araçla hırsızlık yapacağı şarküteri Dükkânının yan sokağına yanaşıyor. Gecenin karanlığını fırsat bilen hırsız, dükkânın önüne gelip normal bir vatandaş gibi beklemeye başlıyor. Ara ara dükkanın içerisini ve dükkan çalışanlarını kontrol eden hırsız, kendine göre uygun anı bulduğunda kapı önünde alıcı bekleyen yaklaşık 10 kilo ağırlığındaki kuruyemiş kutusunu alıp doğruca aracına yöneliyor. Çaldığı kutuyu aracına koyan hırsız, tekrar dükkanın önüne gelip diğer kutuları çalmaya başlıyor. Yaklaşık beş kutuyu aracına yükleyip olay yerinden hızla uzaklaşıyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık