Ana Sayfa Tuzla Engelli Değil, Engellenen çocuklar

Engelli Değil, Engellenen çocuklar

Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na kayıtlı engelliler, 1 yıllık emeklerinden oluşan eserlerini ve yeteneklerini sahneledi. Konserden dansa, tiyatrodan resime becerilerini ortaya koyan engelliler, “Engellerimiz Engel Değil” dedi.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2013 Pazar 07:31
 
Engelli Değil, Engellenen çocuklar
Tuzla Belediyesi’nin geleneksel “Engellerimiz Engel Değil Projesi” kapsamında Tuzla İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Engelliler Komisyonu tarafından organize edilen etkinliği Asım Yıldırım sundu. Programda işaret dili uzmanı Hakan Şengün, konuşmacılara eşlik etti. Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı’na kayıtlı 38 engelli, 1 yıl süren çalışmaların ardından hazırladıkları sahne performansı ile göz doldurdu. Konserden dansa, tiyatrodan resime becerilerini ortaya koyan engelliler, bireysel yeteneklerini de başarıyla sergilediler.

Doğan: Engelli Değil, Engellenen çocuklar

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, ilk sözü Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Engelliler Komisyonu Başkanı Selma Doğan aldı. Engelli bireylerin tespiti ve onların istekleri, becerileri ile oluşan çalışmalar hakkında bilgi veren Doğan, “Haftanın 4 günü verdiğimiz eğitimlerle, çocuklarımızın engelli değil, engellenen çocuklar olduğunu gördük. Fırsat tanındığında, imkan verildiğinde nelerin yapılabildiğine burada şahit oluyoruz” dedi.

Yazıcı: Gönül Elleri’nin Hizmetiyle Mutlu Oluyorum

Programa eşi Dr. Fatma Yazıcı ile birlikte katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, gerçekleştirdikleri devasa projeler ve yürütülen tüm hizmetler arasında en çok Gönül Elleri Çarşısı’nın faaliyetleri ile mutlu olduğunu söyledi. Ecdadımızın “Şehremini” olarak tanımladığı görevini emanetçi bilinciyle sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yazıcı, “Bugün belediyecilik doğumdan mezara, 7’den 70’e herkese hizmet götürmektir. Tuzla’da var olan hizmetlere devam ettik, bir çok hizmet yaptık ama en çok Gönül Elleri’nin hizmetiyle mutlu oluyorum. Kimsesizin kimi olmak, yetimin başını okşamak, evinde sıcak yemeği olmayanın aşını temin etmek, engellimizin yanında olmak gibi sosyal konularda çalışan Gönül Ellerimizi ve emeği geçen herkesi sabırlı, gayretli ve başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” şeklinde konuştu. Program, engellilerin çeşitli sanat çalışmalarından oluşan sergisinin gezilmesiyle sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık