Ana Sayfa Gündem BU NE DUYARSIZLIK?

BU NE DUYARSIZLIK?

Gerçek Vizyon Gazetesi olarak 25 gündür Sultanbeyli Kuran Kursu Caddesinin başlangıç noktasında yaşanan trafik sıkıntısını gündeme getirmemize rağmen bir yetkili çıkıp da yaşanan sıkıntıya müdahale etmiyor. Yetkililerin bu duyarsızlığı, kamuoyunda caddedeki işyerleri korunuyor mu? sorusunu gündeme getiriyor.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2012 Pazartesi 04:05
 
BU NE DUYARSIZLIK?
İNSANLAR YOLDA, ARABALAR KALDIRIMDA!

Merkez caminin yanından başlayıp Şanlıurfa Caddesine kadar uzanan Kuran Kursu Caddesinin başlangıç kısmı tam bir keşmekeş durumda. 50 metrelik o alan, Sultanbeyli halkının nefret ettiği bir yola dönüşmüş vaziyette. Yolun bir tarafında Adese market diğer yanında taksi durağı var. Adese marketin önü sürekli araçlarla dolu. Marketin ön kısmına başka girişimciler dükkan açtığı için kaldırım dükkanların malı olmuş gibi. Şanlıurfa Caddesine kadar uzanan 50 metrelik alan araçların sağlı sollu park ettiği için yayalar ve öğrenciler yolun ortasında yürümek zorunda kalıyor. Çaresiz bir şekilde yolun ortasında yürümek isteyen insanlar çoğu zaman merkez kısma inmek isteyen araç sürücüleri ile karşı karşıya kalıyor. Bu durumdan hem araç sürücüleri hem de vatandaşlar rahatsız.

KALDIRIMLARIN GENİŞLETİLMESİ GEREKİYOR

Bölgedeki acil çözüm ise kaldırımların genişletilmesinden geçiyor. Özellikle okulun dağılma saatinde öğrenciler ve veliler okul tarafında kaldırım olmaması sebebiyle büyük sıkıntı yaşıyor. Bu bölgedeki sıkıntı okul yanındaki kaldırımların genişletilmesiyle nisbeten çözüme kavuşabilir.

TRAFİK EKİPLERİ BU KEŞMEKEŞİ GÖRMÜYOR MU?

Trafik ve çekici ekipleri, Fatih Bulvarı ve Şanlıurfa Caddesinde sağa sola yanlış park eden, trafiği aksatan araç ve araç sürücülerine göz açtırmıyor. Ama ne hikmetse söz konusu marketin önünde duran, trafiği aksatan, insanların hayatını tehlikeye atan araçları ne çekiliyor ne de bir işlem yapılıyor. Fatih Bulvarı ve Şanlıurfa Caddesinde gösterdiği aynı duyarlılığı Merkez caminin yanından başlayıp Şanlıurfa Caddesine kadar uzanan Kuran Kursu caddesinde göstermiyor.

SORUN ÇÖZÜLÜNCEYE KADAR YAYINLARIMIZ DEVAM EDECEK

Özellikle akşam saatlerinde ve Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu öğrencilerinin dağıldığı saatte o bölgeden geçmek tam bir eziyet. Öğrenciler ve vatandaşlar, araçlardan dolayı kaldırımı kullanamıyor ve yolun ortasında kalıyor. Gerçek Vizyon gazetesi olarak 25 gündür bölgede yaşanan sıkıntıyı gündeme getiriyoruz ancak, ne hikmettir hiçbir yetkilimiz konuyla ilgili olarak kılını dahi kıpırdatmıyor. Söz konusu bölgede sıkıntı çözülünceye kadar yayınlarımızı ve yazılarımızı yazmaya devam edeceğiz. Haber: Gerçek Vizyon Gazetesi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık