Ana Sayfa Gündem Bu çocuklar çok şanslı

Bu çocuklar çok şanslı

Son zamanlarda giderek yaygınlaşan Mega Aritmetik Eğitimi, çocukların zeka gelişimine olumlu katkılar sağlıyor.

Giriş Tarihi: 13 Aralık 2012 Perşembe 03:58
 Bu çocuklar çok şanslı
Söz konusu eğitimi alan çocuklarda dikkat eksikliği giderildiği gibi, ders başarısı da artıyor. Bir diğer katkı ise bu eğitimi alan 5-11 yaş aralığındaki çocukların özgüvenine olan katkı. Özgüveni gelişen çocukların, her alanda başarı gösterdiği bilimsel bir gerçeklik.İSTANBUL ÜNİVERSİTESİYLE İŞBİRLİĞİ

Pendik’te Mega Aritmetik eğitimi Kurtköy’de veriliyor. Kurtköy Mega Aritmetik Merkezi İstanbul Üniversitesi ile işbirliğine giderek geleceğin dahilerini yetiştiriyor. Kurtköy’deki merkezde dersler geçtiğimiz ekim ayında başladı. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Orhun Yaycılı tarafından verilen derslerde, çocukların beyni etkin kullanmalarına yönelik eğitim gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili olarak gazetemize bir açıklama yapan Öğretim Üyesi Dr.Orkun Yaycılı, mega aritmetik eğitiminin önemine vurgu yaparak, bu eğitimi alan çocukların şanslı olduklarının altını çiziyor.

Merkezlerinde yaş gruplarına yönelik eğitim verdiklerini kaydeden İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Orkun Yaycılı, “Merkezimizde 5-11 yaş arasındaki yavrularımıza mega aritmetik eğitimi veriyoruz. Eğitimlere başlayalı henüz iki ay oldu. Bu kısa süre içerisinde eğitime devam eden çocuklarda önemli gelişimler kaydedildiğini gördük. Çocuklarımızda anne-babaları da mutlular.”Diye konuştu.

Mega aritmetik eğitimi haftada bir gün üç ders saati veriliyor. Çocuklar ayrıca her gün 20 dakika kendilerine verilen şifre ile internet ortamında eksersiz yapıyorlar.

Konuyla ilgili olarak merkezin 0216. 595 34 34- 0216. 378 MEGA (6342) nolu telefonundan bilgi almak mümkün.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık