Ana Sayfa Gündem Bu camide sandalyeler kalktı

Bu camide sandalyeler kalktı

Kaynarca Fevzi Çakmak Camii İmam Hatibi Seyfullah Çelebi, camiinden sandalye ve tabureleri kaldırarak Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2012 Pazar 03:41
 
Bu camide sandalyeler kalktı
Camilerimizde özellikle son yıllarda sandalye ve taburelerde oturarak namaz kılanların sayında önemli bir artış oldu. Bu yüzden camilerde yeni bölümler oluşturuldu. Bu yanlış ibadet şekli tüm uyarılara rağmen cemaat tarafından sürdürülüyor. Hiç bir uyarı fayda etmiyor, yanlışta olsa cemaat bildiğini okuyor.

Kaynarca'da faaliyet gösteren Fevzi çakmak Camii'nde bu yanlış uygulamaya cemaatin desteğiyle son verildi. Camii İmam Hatibi Seyfullah Çelebi'nin girişimleriyle, camideki tüm sandalye ve tabureler kaldırıldı.

Anlayışlarından dolayı cemaate teşekkür eden imam Seyfullah Çelebi, "Sandalyede namaz kılmayı kaldırdık. Cemaatle sık sık toplanarak ve onları ikna ederek mutlu sona ulaştık. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 18.11.2011 hutbesinin yayımlandığı metni tek tek dağıtarak sonunda kiliseye benzemekten kurtardık. Umuyorum ki bizim cemaatimizin bu anlayışlı tavrı tüm camilerimizdeki cemaatlere de örnek olur ve camilerimizdeki sandalyeleri ve tabureleri kaldırırız."dedi.

Fevzi Çakmak Camii'nde ayrıca mesai günleri 08.00-12.00 saatleri arası bayanlara, akşam ve yatsı arası ise erkeklere camii dersleri veriliyor.

Ayrıca sabah ve öğle saatlerinde her gün meal dersleri verilmekte. Fevzi Çakmak Camii'nin Pendik’te E-5 karayolu kenarındaki tek cami olduğunu belirten Seyfullah Çelebi, caminin otobüs durağına bakan bölümündeki dijital ekranda her gün bir ayet ve bir hadis yayınladıklarını söylüyor.

Fevzi Çakmak Camii bu kadar yeniliklerle de yetinmeyip cumartesi-Pazar öğlen namazı öncesi ve akşam-yatsı sonrası camide bulunan dijital ekrandan Kâbe’den canlı yayınla cemaat buluşturuluyor.

Camii her türlü elektrik kesintilerine karşı jeneratör de bulunuyor Dış cephesi led ışıklarla aydınlatılan camiinin geceleri de gündüz gibi ışıl ışıl oluyor. Haber: Ümit Kahyaoğlu - Pendik
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık