Ana Sayfa Gündem British English’den anlamlı proje

British English’den anlamlı proje

Yabancı dil eğitimi konusunda Türkiye’nin 38 yıllık bir markası olan British English Dil Okulları, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor...

Giriş Tarihi: 16 Aralık 2012 Pazar 08:21
 British English’den anlamlı proje
Görme engellilere İngilizce eğitimi…

Görme engelli öğrenciler için özel olarak geliştirdikleri bir yöntem ile İngilizce eğitimi verecek olan kuruma, Kadıköy Belediyesi de destek veriyor. Programa engelli vatandaşlarımıza karşı büyük bir duyarlılık içinde olduğu bilinen Kadıköy Belediyesi işbirliği ile başlayacakları açıklamasında bulunan British English Dil Okulları Eğitim Koordinatörü Elif Kılınç, şunları söyledi:

“Öğrencilerin bilgisayar destekli olarak alacakları eğitimde; duyduğunu anlama, konuşma, okuma ve yazma yetilerini geliştirmeye odaklanılıyor. British English, kendi bünyesinde yine ücretsiz olarak yaklaşık 6 aydır sürdürdüğü bu eğitimlere, Kadıköy Belediyesi Görme Engelliler Merkezi’nde bir sınıf daha açarak devam edecek.”
Eğitimciler olarak en önemli görevlerinin, eğitim almak isteyen her bireye eğitim olanakları sağlamak olduğunu vurgularken, içinde bulunduğumuz 21. yüzyılda engelsiz vatandaşlara yönelik her türlü eğitim materyali mevcutken, engellilerin imkânlarının bu kadar kısıtlı olmasının çok üzücü ve acilen çözülmesi gereken bir sorun olduğunu belirten Elif Kılınç; “Son teknolojik imkanlardan faydalanarak geliştirdiğimiz metodlar ve Oxford University Press`in materyel desteği ile eğitimde görme engelli öğrencilerin hızla yabancı dil öğrenmeleri konusunda büyük fayda sağlandığını gözlemledik” diyor.

Resim altı:
“Tüm eğitim kurumlarına çağrıda bulunuyoruz…”

Elif Kılınç; “Türkiye olarak hepimiz, içinde bulunduğumuz toplumun sorunlarına karşı duyarlılık göstermeliyiz. 38 yıllık bir eğitim kurumu olarak biz, bunu büyük bir memnunlukla başlatıyoruz. Ancak, engelli vatandaşlarımızın eğitimlerinde kullanılan yöntem, metod ve materyellerin geliştirilmesi konusunda tüm eğitim kurumlarına çağrıda bulunuyoruz” diyor…
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık