Ana Sayfa Gündem AYGAD Genel Kurulu Yapıldı

AYGAD Genel Kurulu Yapıldı

Anadolu Yakası’ndaki yerel basın hizmeti veren gazetecileri bir çatı altında toplamak amacıyla kurulan İstanbul Anadolu Yakası gazeteciler Derneği’nin 3’ncü Genel Kurul toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2012 Salı 05:26
 AYGAD Genel Kurulu Yapıldı
15 Aralık Cumartesi günü PESİAD (Pendik Sanayici ve İşadamları Derneği) Merkezinde yapılan kongreye 50’ye yakın üye katıldı. Divan Başkanlığı’nı derneğin kurucularından, aynı zamanda İstanbul İl genel Meclisi Üyesi de olan Kenan Çakal yaptı.

Ümit Kahyaoğlu ile yeniden

Ümit Kahyaoğlu’nun ikinci kez aday gösterildiği kongrede hazırlanan liste, üyelerin oybirliği ile kabul görerek seçildi. Seçimin tamamlanmasının ardından bir teşekkür konuşması yapan Ümit Kahyaoğlu, “Beni ve yönetim kurulu üyelerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederim. Yeni dönemde arkadaşlarımızın çözüm bekleyen pek çok sorununa çözüm getirmek için yoğun bir çaba harcayacağız. Öncelikle konumuz derneğimizin yer sorunudur. İlk fırsatta bu konuya ağırlık vereceğiz” dedi.

Genel Kurulu 3 yılda bir yapılacak

İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nde tüzük değişikliği de yapıldı. Buna göre daha önce tüzüğün 12’nci maddesinde her yıl yapılması yazılan kongre’nin 3 yılda bir yapılması kararı alınarak işlendi. Bu kararın alınmasında, derneğin, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na üye kabul edilmesi sonrasında ortaya çıktığı üyelere açıklandı.

Yeni Yönetim Kurulu’nda 4 yeni isim yer aldı

Genel Kurul öncesi AYGAD’ın kuruluş amacı ve bugüne kadar alınan mesafeler hakkında üyeleri bilgilendiren Ümit Kahyaoğlu, “14 kişiden oluşan Yeni Yönetim Kurulu Üyelerinde 4 arkadaşımıza yeni görev vererek yönetime dahil olmasını arzu ettik. Ocak ayından itibaren yönetim kurulu toplantılarına her ay farklı bir ilçede yapacağız” dedi.

Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin Ümit Kahyaoğlu Başkanlığı’ndaki yeni Yönetim Kurulu Üyeleri şu isimlerden oluştu: Hakan Manici, Kadir Toprakkaya, İbrahim Şahin, Ömer Faruk Gerçek, Aytekin Yaşar, Halil Topal, Kader Gür, Yasemin Eryıldız, Musa Has, Necmi Sezen, Selim Akdoğan, Barış Arslan ve Selan Dinç... Haber: Cenay ToprakkayaKadıköy Life
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık