Kahraman Mursi, inananların duaları seninle


5 Temmuz 2013 Cuma 13:34
Muhammed MURSİ, bundan 1 yıl önce Mısır Cumhurbaşkanlığı için yapılan seçimi yüzde elli iki oyla kazandığında, Mısır seçimle gelen ilk cumhurbaşkanını seçmiş oluyordu. Bu durum, Arap milletleri için yeni bir milattı.
Her şey güzel giderken, Filistin konusunda İsrail’e dur diyen ve akabinde, Mısır sınırlarını Filistinli kardeşlerimize açan bir yönetimin başındaydı… İsrail bu durumu unutmayacak ve ilk fırsatta faturayı kesecekti. MURSİ ilk çiziği bu şekilde yemiş oluyordu. İran’da Bağlantısız Hareketi’nin 17. zirve toplantısında Suriye’nin yanında yer alan devletlere ve halkına kurşun sıkan Suriye rejimine karşı duruşu, MURSİ’nin ikinci çiziği yemesine sebep oluyordu.
Ürdün, Suudi Arabistan, BAE ve diğer ülkelerin diktatörleri Muhammed MURSİ’ den rahatsızdı. Çünkü koltukları yavaş yavaş sallanmaya başlıyordu.
Avrupa Birliği devletlerine baktığınızda, kendi ülkeleri haricinde demokrasi istemediklerini Muhammed MURSİ’ ye yapılan darbeden görmüş olduk. Yapılanın darbe olduğunu bile söyleyemediler.
ABD’ye gelince darbecilere uygun zemini CIA, MOSSAD ve MISIR’lı ÇAPULCULARLA hazırladı. Darbe sonrası her zaman bildik ABD açıklaması geldi “en kısa sürede seçimlerin olması…”
Peki, bundan 1 yıl önce olan seçim değil de neydi? MURSİ yüzde elli iki oy oranıyla Cumhurbaşkanı seçilmedi mi? MURSİ’nin yürürlüğe soktuğu “Anayasa” halkın yüzde altmış üç oyu ile kabul edilmedi mi? Olay farklı tabi, TAKSİM’ de yapamadıklarını TAHRİR’ de yaptılar.
Muhammed MURSİ’nin başına gelenlere İnanan Müslümanlar haricinde, herkes sevinmiş görünüyor. Şunu unutmayın ki; her şey Allah’ın (c.c.) gözü önünde oluyor. Bunun hesabını bu dünyada veremeyenlere, cehenneminize odun taşıyorsunuz benden hatırlatması... MURSİ’nin suçu İslamiyeti yaymak ve kendisine yakın kişileri devlet kadrolarına atamakmış. Kendisine yakın kişileri atamayacakta, halka verdiği sözleri bu darbecilerle mi yerine getirecekti?
Türlü oyunlarla sırf inançlı bir Müslüman diye indirmeye çalıştığınız kişinin arkasında milyonlarca sessiz, ama sahip oldukları DUA’larıyla ses getirecek güçleri var. Milyonlarca Müslüman demişken Lübnan Hizbuşşeytan’ını ve İran’lı Acemleri kast etmiyorum. Bunların İslamiyetle ilgileri olmadığını son iki yılda öğrendik.
İstediğiniz oyunu oynayın, istediğiniz planları yapın ama Allah’ın (c.c.) planı daha büyüktür. Yaptığınız planlar başınıza yıkılacak.
MURSİ, Mısır’daki darbeye dik durarak güzel bir cevap verdi. Demokrasi getireceğiz diye Müslüman halkları kandıranlara güzel bir demokrasi dersi verdi. Umarım Mısır halkı ilk seçimde Muhammed MURSİ’ yi veya İHVAN’ dan en az MURSİ kadar cesur ve dik duran birini Cumhurbaşkanı olarak seçer.
Dik dur eğilme İnananlar seninle.
Dualarımız MURSİ ve İHVAN’ la

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık