İŞTE ÇOK BEĞENDİĞİNİZ AVRUPALI!


26 Aralık 2011 Pazartesi 14:22
Avrupalı şöyle, Avrupalı böyle diyenleri Batılıyı nerelere çıkaracaklarını bilemeyenlerin gözlerine sokarcasına 22/12/2011 de yapılan oylama hakkında “yasa teklifini“ veren hanım efendinin mantığına bakar mı sınız? “Türk dostlarımı mantığa davet ediyorum”  demiş. sanki mantı yemeğe davet ediyor. İktidar partisi milletvekili olan bu hanfendinin soyadı da garip sanki bana bir şeyler veya birilerini hatırlatmaktadır.  Valeri Boyer  bu bağyan demekte imiş ki: (..dost ülke olan Türkiye ile ilişkilerimizi zedelemek gibi bir maksadımız yok Türk dostlarımızı mantığa ve hoşgörüye davet ediyorum.)  bu nasıl bir dostluksa ama bu sayın bayan üzülmesin bu Ülkede onu anlayan Orman Yamuk ve şürekası gibileri daima olmuş ve olacaktır da.
Fransız vekile göre bu yasa “Türkiye’ye karşı öngörülen bir yasa teklifi değilmiş,” bu yasadan dolayı da   “aksine Fransa’ya yönelik tehditler var. Bu da Fransa’nın iç işlerine karışmaktır.” diyebilmektedir.
 Devamla “Türkiye ile ticari ilişkilerin zedelenmesi amaçlanmadı. Amma Ermenistan’la da dostluğun ötesinde bağlarımız var. Biz Fransa da yaşayan Ermenilerin huzur içinde yaşamalarını istiyoruz. Bazı kişiler 1915 olaylarını inkâr ederek suç işlemekteler. Ermeni soykırım mağdurları hakkında olumsuz şeyler yazılmakta imiş.” 
Evet, iyi ki bu kadın bizim dostumuzmuş ya aksi varit olsaydı? Ama üzülmesin onun dostum dedikler belli başta yukarıda da bahsi geçenler gibi, yoksa seni beni kastettiği falan yok. Bu bayan umarım bana dostum dememiştir. Diğerlerine de Türk dostum diyeceğine Türkiyeli dostlarım demelidir. Yoksa benim gibi yanlış zehaba kapılanlar olur ki maazallah hep birlikte bunalıma düşeriz.
Görüyorsunuz ya bu pişkin Avrupalıyı. Ama bu ve bunun gibilere buralara geldiklerinde maksadı aşan payeler verilirse geçen ki yazıda yazdığımız gibi kendilerini müstemleke valisi sanırlar.
Şimdi bazı yerlerden Fransa’ya yaptırımlar uygulayalım şunu veya bunu yapalım gibi akıl verenler oluyor. Yine sayın Metin Aşık’tan bir alıntı yapacağım o da bu konu üzerine şöyle bir yazı yazmış “Büyük Devlet Nasıl Olurmuş:  Eskiden Londra’da diplomatların araçlarına ceza yazılmazmış fakat 1985 sonrası yanlış yere park eden diplomatların arabalarına da kelepçe takılır olmuş, bir zaman sonra bu kelepçe uygulamasına aniden son verilmiş. Meğer işin aslı, Rus diplomatlarının araçlarına da kelepçe takıldığında hemen aynı gün Moskova’da İngiliz Elçiliğine ait 90 araca kelepçe takıldığında İngilizler bu uygulamaya son vermişler.”  Demek ki nasılmış? Tehdit değil, kısasa kısas.  
İşte size özgür Avrupalı, özgürlükleri kısıtlıyor hem de en önemlisi “ifade özgürlüğünü”
Bakın bu günkü haberler de geçmişti, Ülkemizde yüz bin Ermeni kaçak çalışırken hiç çatlak ses çıkmamakta fakat Rize’ de birine, Gürcistan uyruklu kaçak 4 işçi çalıştırıyor diye 24 bin küsur TL ceza kesilerek haciz de gelmiştir.
Bundan böyle haberiniz olsun ki kaçak işçi çalıştıracaklara duyurulur: Ermeni harici işçiler Uğursuzluk getirmekte haberiniz olsun.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık