Bürokrasi mi? Derebeylik mi?


13 Nisan 2011 Çarşamba 17:35
Kadıköy  Meydan trafiğine çözüm sağlamak için, İBB nezdinde  birçok yazışmalar sürdürürken iş  geldi dayandı. Haydarpaşa Numune Hastanesine, inceledim hastane her yerden yolcu çekiyor. Baktım olacak gibi değil, Hastaneye yolcu akışını azaltacak çareler aramaya başladım. Ataşehir ilçesinde (Örnek Mahallesinde) Sağlık  Ocağı çevresinde  hastane yapılabilecek büyüklükte bir kamu arsası tespit ettim.
Şehir planlama Müdürlüğüne bir yazı göndererek, mevcut imar  planının  hatalı olduğunu, buradaki arsanın ilçe ölçeğinde ele alınarak hastane olarak tahsis edilmesi gerekirken, mahalle ölçeğinde ele alınarak sağlık ocağı olarak tahsis edildiğini bu nedenle ihtiyaca cevap veremediği için vatandaşların  Kadıköy’deki  hastanelere gitmek zorunda kaldığını belirttim.
Şehir planlama Müdürlüğü  talebimi haklı buldu. Plan tadilatı işleminin yapılabilmesi için, sağlık müdürlüğünden talep gelmesi gerektiğini ifade etti. Bu nedenle  üst makamlar aracılığıyla bir  yazı da sağlık müdürlüğüne gönderdim. Sağlık Müdürlüğünden gelen cevap yazısında aile hekimliği uygulamasına geçtiklerini bu nedenle de yeni bir hastaneye ihtiyaç duymadıklarını ifade ettiler.
Aradan zaman geçti, haberleri izliyorum. D–100 karayolu üzerinde meydana gelen kazalarda hep hastalar Kadıköy de ki hastanelere götürülüyor. Kendi kendime düşündüm. Yol üzerinde eski PTT hastanesi var. (Yeni adı Fatih Sultan Mehmet Hastanesi). Niye?  Bu ambulanslar yakında hastane varken Kadıköy’e hasta götürüyorlar. Bir yazıda bunun için gönderdim. Cevap geldi. Eski yazıyı kastederek biz sana yazı yazmıştık! olmaz demiştik! Sen bize yeniden  niye yazı yazdın! Anlamına gelen bir  cevap  daha gönderdiler.
Düşündüm! Taşındım! Bir türlü işin içinden çıkamadım. Meğer kazın ayağı öyle değilmiş? Sistem öyle kurulmuş. Maksat Hastayı bir yerde biriktirip canından bezdirmek Devlet Hastanesinden, özel muayenehanelere hasta paslayıp bıçak parası almakmış. Emeğe saygım büyük ama bu şekilde olması bana normal gelmiyor. Hükümetin hazırladığı tam gün yasasını da Danıştay iptal etti. Bakalım sonuç ne olacak?

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık