BATILI TÜRKLERİ NEDEN SEVMEZ?


17 Şubat 2012 Cuma 14:13
Noktası virgülüne dahi dokunmadan internetten bir alıntı. Başlık, Gaye’nin not defterinden Alman asıllı Prof. Fritz Neumark İstanbul Üniversitesinde Prof. Öğrencileri ile Boğaziçi’nde bir geziye çıkan Prof’a içlerinde biri bir sual sorar: “Avrupalı bizi neden sevmez Hocam?” Sizlere çok samimi ifade edeyim ki, Avrupalı, Türkleri sevmez ve sevmesi de mümkün değildir. Asırlardır kilisenin Türk ve İslâm düşmanlığı Hıristiyanların hücrelerine sinmiştir. Sebeplerine gelince;
1- Müslüman olduğunuz için sevmez, ama ola ki laik olmak şöyle dursun, Hıristiyan olsanız dahi size düşman olarak bakmaya devam ederler.
2- sizler farkında değilsiniz fakat onlar şu gerçeğin farkındadırlar. “Tarihten TÜRK çıkarılırsa ortada tarih kalmaz.” Osmanlı arşivi tam olarak ortaya çıkarsa, bugünkü tarihin yeniden yazılması gerekir.
3- Avrupa’nın pazarı idiniz, Avrupa’yı Pazar yapmaya başladınız.
4- En az 400 yıl Avrupa’da sırtımızda at koşturdunuz.
5- Selçuklularla Anadolu’yu, Osmanlılar ise Orta Avrupa ve Balkanları Haçlı Ordularına mezar ettiler.
6- Sizi silâh ile yenemeyenler, sizleri kendilerine benzeterek hâkimiyet sağladılar.  Önce giyiminizden hayat tarzınıza kadar;  ahlaki değerlerinizi yıpratmaya başladılar, sonrada kendi içinizden sizi bölmeye başladılar.
7- Selçuklu ve bilhassa Osmanlı, İslâmiyet uğruna her şeyini feda etmeseydi, İslâmiyet bu gün belki sadece Hicaz’da varlığını devam ettirebilirdi. Kaldı ki Vehhabiliği kuranlarda İngiliz Dominyon Bakanlığı’nın adamlarıdır. Batı her yerde İslamiyet’i sapık inançlara kanalize etti. Ama Osmanlı Asr-ı Saadet-i devam ettirdi.
8- İfade ettiğim sebeplerden kilise size kin kusmaktadır.
9- ben Türkiye’ye geldiğimde iki üniversiteniz vardı. Şimdi (o vakitler) 19 üniversiteniz var. Osmanlı zamanında ise her yerde bir medrese vardı. Tarihinize bir bakın! Her medresede ilim tedrisatı vardı. İlk denizaltıyı Osmanlının yaptığını çoğunuz bilmiyorsunuz belki de ama Avrupalı bütün bunları bilmektedir. 10- Sizler, gerçek hüviyetini ze, kimliğinize döndüğünüz zaman Avrupa’nın refahı ve medeniyeti yıkılır. Ama bu şartlar da çok zor….
(Ord. Prof. Fritz Neumark (1900-1991), Hitler’den kaçarak 1933’te Türkiye’ye gelir. İstanbul Üniversitesi İktisat ve Hukuk fakültelerinde dersler vermiştir. )
Yukarıdaki yazıyı okudunuz, buradan ne anlamışız bakalım, ben  şahsen şunu düşünüyorum “bir kısım milliyetçiliği niçin yerden yere vururlar acaba, Türk Milletinin silkinerek eski ihtişamlı günlerine dönmelerin den mi korkulmaktadır? Bunları bize içimizden birileri empoze etmelerine bakmayın bunlar gaflet halinde birilerine su taşımaktalar. Yani bunları onlara yaptıranların kökleri dışarıda mesela “Soros veya Karen Fogg” gibilerinden nemalanmaktadırlar. Bazı zavallılar ise bu işi meccanen üstlenmişler böyle tatmin olmaktadırlar. 
Bir diğer gurup var ki bunlar dünyayı kurtarma sevdasındalar BOP ile birliktirler ama neye hizmet ettiklerinin bilmem farkında mıdırlar? Bakın ABD’nin bir zamanlar Dış İşleri bakanı olan Condoleezza Rice2003’lerde
ABD de bir gazetede çıkan yazısında basından takip edebildiğim kadarı ile BOP’un nihai hedefini şöyle açıklamıştı; “Fas’dan Basra körfezine, oradan Orta Asya Steplerine kadar 22 ülkenin rejimlerini, sınırlarını ve haritalarını değiştirmek…. Buralar cahil halk yığınlarına bırakılamayacak kadar çok önemli, çok stratejik bölgedir. Ortadoğu’ya tabi ki demokrasi gelecektir. Evet, meselâ IRAK’a demokrasi gelmiştir yalnız şekil (a) da görüldüğü gibi. Devam etmek üzere..

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık