BAŞLIĞI SİZ KOYUN!


6 Aralık 2011 Salı 17:29
Şöyle bir düşünelim, nelere alışmadık ki? Önceki yazılarımızdan devam edecek olursak. Ne demiştik Tunceli yani Dersim meselesi bakın deşildikçe neler çıkmaktadır. Belki burada katliam yerine orantısız güç kullanılmıştır diyebilirsiniz amma soykırım veya buna benzer şeyler telaffuz edemezsiniz. Dersim isyanının zamanlamasına bakarsa tam Fransızlarla Hatay meselesi görüşülmekte belki silahlara davranılacak. Arkasında bir karışıklık çıkmasını hangi devlet ister? Bunu kendi mantık süzgecinden geçirmemiz gerekmez mi? Mesela bu isyanı pekâlâ Fransızlar çıkarttı desek hiç olmazsa aklımıza getir-sek pek de haksız sayılmayız. Sonra ayrı bir şey daha var o da bu isyanın çetelesini İngilizlerin tutması böyle bir hadisenin olacağını öngörerek o mıntıkada bir komiserlerinin bulunması ilahi bir tesadüf olmasa gerek çünkü isyancıları kışkırtan hadi Fransızlara yardım etmek gayesiyle demeyelim fakat Türk Hükümetini zor durumda bırakmak olduğu gayet açıktır.
Ha bir de Sayın Başbakanımızın Murat nehri kıpkızıl aktı derken neyi kastetmiştir acaba çünkü isyancıların yıkmış oldukları köprüyü bulamadıklarında zavallı Türk askeri el ele tutunarak Murat suyu-nu geçmek isterken, bize zavallı olarak gösterilen şakiler tarafından acımasızca öldürmüşler ve bu yüz-den nehir kıpkızıl akmıştır.
Burada bir şey daha vardır ki hemen, hemen her devlette isyanlar olmuştur. Devletler de kendi bekaları için bu isyanları bastırmak durumundadır. Ha burada yukarıda da bahsi geçtiği gibi orantısız güç kullanılabilir. Amma hemen hepsi silah ve güç kullanılarak bastırıla gelmiştir. 
Burada yine geçen ki yazımızda bu şifa bulmaz Türk düşmanı Biden’in geleceğini ve bu gelişin hayra alamet olmadığını yazmıştık. Kapalı kapılar ardında neler konuşuldu bilemeyiz amma basınımız da ileri sürülenler yabana atılacak şeyler de değildi işte iddialarda birkaçı ABD’nin Irak’ı terk edişinde aynı Kore’de olmuş olduğu gibi Türk Askeri kuyruğunu kurtarmasını isterken. İsrail de unutmamasını bu uğurda gerekirse Suriye ile savaş etmesini, Ruhban okulunun açılmasını,  Kuzey Irak da malum kukla devletin kurulmuş olduğunu ve buna ilaveten Güneydoğudan derhal BOP haritasın da gösterilen illerin ilave edilmesi dikte ettirildi. 
Burada Biden için Obama’nın Başkan Yardımcısı olduğu söylense de asıl kim, yardımcı kim burası biraz karışık olsa da Obama İsrail için “Ortadoğu da tek müttefiklerinin İsrail olduğunu onun için her ülkenin harcanabilir olduğunu “ halâ anlamayanlara veya anlamak istenmeyenlere kafalarına çakarcasına dikte ettirdi. “Arap Baharı” denildiğine bakmayın. Bahar olduğu bile tartışılacakken bu operasyon İsrail’i korumak üzere İsrail’in ezeli düşmanlarının başlarına kendi yandaşlarını getirmekten bir de yeraltı kaynaklarına el koymaktan başka şey olmadığı ayan beyan ortaya çıkmıştır. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık